, wtorek 23 lipca 2024
Jerzy Nogowczyk odebrał nagrodę dla powiatu
Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów dla najlepszych powiatów odbyło się podczas V Ogólnopolskiego Kongresu Regionów w Świdnicy.  fot: Czesław BrachaczekDodaj do Facebook

Jerzy Nogowczyk odebrał nagrodę dla powiatu

SM/MAT.PRAS.
Uhonorowanie najlepszych samorządów było jednym z punktów V Kongresu Regionów, który odbył się w Świdnicy. Puchar dla powiatu cieszyńskiego za drugie miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów w kategorii powyżej 120 tys. mieszkańców odebrali starosta cieszyński Jerzy Nogowczyk oraz wicestarosta Jerzy Pilch.

Związek Powiatów Polskich przyznając Powiatowi Cieszyńskiemu wysokie, drugie miejsce docenił jego aktywność w zakresie inwestycyjnym i rozwojowym, w tym szczególnie w pozyskiwaniu środków krajowych i zewnętrznych, wprowadzaniu udogodnień służących poprawie jakości obsługi mieszkańców oraz funkcjonowania samorządu. W rankingu pod uwagę brane były także takie działania jak: rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, działalność w zakresie promocji i ochrony zdrowia oraz w pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz promocja regionu.

- Ciągły rozwój powiatu cieszyńskiego i duży postęp jaki udało nam się osiągnąć w wielu dziedzinach naszej działalności został doceniony. Ten sukces bardzo cieszy, ale także zobowiązuje do dalszej skutecznej pracy na rzecz naszego regionu i jego mieszkańców - podkreśla Jerzy Nogowczyk.

Tegoroczne drugie miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów to dla powiatu cieszyńskiego awans z pozycji trzeciej osiągniętej w ubiegłym roku. Pierwsze miejsce w rankingu zajął powiat kielecki.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Prima Aprilis?

Wybory idą, czas się polansować, a wyborcy znowu dadzą nam ciężkie pieniążki :)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama