, poniedziałek 15 lipca 2024
Jaki będzie wyrok? Sprawa nadużyć w skoczowskim Urzędzie Miasta
Dwoje urzędników ze skoczowskiego magistratu stanęło przed sądem. Zarzuca im się nieprawidłowości w wykonywaniu obowiązków.  fot: FJDDodaj do Facebook

Jaki będzie wyrok? Sprawa nadużyć w skoczowskim Urzędzie Miasta

UM
Dwoje urzędników ze skoczowskiego magistratu stanęło przed sądem. Zarzuca im się nieprawidłowości w wykonywaniu obowiązków. Lokalne media od czwartku bombardują nas tytułami o korupcji. Czy jednak do takiego przestępstwa w ogóle doszło dowiemy się po ogłoszeniu wyroku Sądu Drugiej Instancji. W tej sprawie wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi, ale sporo osób już wydało wyrok. Czy jednak niezbyt pochopnie?

O co więc cały szum?

- O jeden rachunek na kwotę 2600 zł brutto. Na tym etapie postępowanie nadal jest w toku i nie wiadomo jak się zakończy, więc nie mam podstawy prawnej aby pracowników zwalniać – mówi burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko.

Sąd pierwszej instancji w grudniu skazał oboje podejrzanych. Tyle, że nie wiadomo dokładnie za co. Lokalna prasa, opierając się na informacjach z prokuratury i policji, wymieniła szereg podejrzeń, m.in. o korupcję, zawyżenie wysokości faktury na szkodę miasta, sfałszowanie podpisu. Natomiast nie wiadomo które z nich uznał sąd wydając wyrok skazujący.

- W styczniu zarządziłem wewnętrzną kontrolę wyjaśniającą. W międzyczasie odbyła się w naszym urzędzie kontrolę RIO (Regionalna Izba Obrachunkowa), która nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Wystąpiłem również o udostępnienie wyroku w pełnej sentencji wraz z uzasadnieniem. Na dzisiaj wiemy tylko tyle, że wyrok jest nieprawomocny. Przykre jest to, że media dały się wciągnąć w licytację oskarżeń- podkreśla burmistrz Skoczowa.

Sekretarz miasta Skoczowa obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim, a naczelnik Wydziału Organizacyjnego na urlopie.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

"sporo osób już wydało wyrok"..
no n i e, proszę Redakcji - w y r o k wydał jedynie S ą d R e j o n o w y w Cieszynie, Wydział Karny jak przypuszczam
w historii tej ciekawe jest to, że PiS-owski burmistrz wypowiadając sie w sprawie PiS-owskiej sekretarz Beaty M. rzucił gładko hasłem "faktura na 2600", ale o dziwo ani s ł o w e m się nie zająknął ZA CO konkretnie Beata M. została skazana...
przypomina się sprzed paru lat sprawa oszustki i złodziejki z DN w Cieszynie, również z PiS-owskiego burmistrza R.Macury nadania, i również przez niego z wielką troską traktowana po ujawnieniu jej machlojek

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama