, czwartek 26 stycznia 2023
Ile za cieszyńskie M z rynku wtórnego?
Najwięcej możliwości będą miały osoby zdecydowane na kupno M4, czyli lokalu składającego się z trzech pokojów, bowiem tego typu obiekty stanowią 42% wszystkich wystawionych obecnie na sprzedaż mieszkań.  fot: FJDDodaj do Facebook

Ile za cieszyńskie M z rynku wtórnego?

AS
Średnio 91 tys. zł za kawalerkę i 135 tys. zł za mieszkanie dwupokojowe - tak wyglądają najnowsze dane z cieszyńskiego wtórnego rynku mieszkaniowego.

Według informacji zgromadzonych przez ogólnopolski portal nieruchomości Domy.pl za używane lokum cieszyńscy sprzedawcy chcą średnio 183 tys. zł, przy czym za metr kwadratowy oczekują 2916 zł. Nieco wyższą średnią wyliczono dla pobliskiego Skoczowa - 195 tys. zł za mieszkanie (3031 zł/m2). O wiele droższe są cztery kąty w niedaleko położonym Ustroniu. Za lokal w tej miejscowości uzdrowiskowej zapłacimy średnio aż 308 tys. zł (5008 zł/m2).

Najwięcej możliwości będą miały osoby zdecydowane na kupno M4, czyli lokalu składającego się z trzech pokoi, bowiem tego typu obiekty stanowią 42% wszystkich wystawionych obecnie na sprzedaż mieszkań. Właściciele żądają za nie średnio 205 tys. zł. Najtańsze nabędziemy za około 130 -150 tys. zł. Atrakcyjną propozycją wydaje się utrzymane w bardzo dobrym stanie 67-metrowe M4 za 130 tys. zł, Dla porównania za mniejsze, 46-metrowe lokum wymagające remontu właściciel spodziewa się 137 tys. zł. Na najdroższe cieszyńskie M4 potrzeba około 240 -260 tys. zł.

Za 100 - 110 tys. zł można stać się właścicielem jednego z najmniej kosztownych lokali dwupokojowych, które mają niemal 30-procentowy udział w tutejszym rynku wtórnym. Przykładowo 30-metrowe M3 na parterze znajdującej się w centrum miasta kamienicy zostało wycenione na 100 tys. zł. Klienci rozważający kupno kawalerki lub lokalu czteropokojowego będą mieli dość ograniczony wybór, gdyż tej wielkości obiekty mają tylko po niecałe 13% udziału w cieszyńskim rynku wtórnym. Zaznaczyć należy, że podane kwoty dotyczą cen ofertowych, a nie transakcyjnych.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A ja mam własne M4 i śmieje się w twarz wszystkim, którzy nie mają! Haha, banda nieudaczników i dzieciorobów! Dobrze wam tak, ha ha ha!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama