, wtorek 28 maja 2024
Gminna Rada Pożytku Publicznego czeka na nowych kandydatów
W cieszyńskiej Gminnej Radzie Pożytku Publicznego zasiadają pracownicy samorządowi, radni oraz reprezentanci organizacji pozarządowych.  fot: fotojoanny.blox.plDodaj do Facebook

Gminna Rada Pożytku Publicznego czeka na nowych kandydatów

BW/MB
Rusza nabór do Gminnej Rady Pożytku Publicznego. Swoich przedstawicieli mogą zgłaszać organizacje oraz podmioty działające w zakresie pożytku publicznego, których terenem działalności jest gmina Cieszyn. Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 czerwca 2016 roku, do godziny 15.00. W tym roku Organizacje Pozarządowe same dokonają rekomendacji potencjalnych członków Rady.

Gminna Rada Pożytku Publicznego w Cieszynie jest powoływana w celu opiniowania projektów strategii, uchwał, aktów prawa dotyczących sfery pożytku publicznego, wyrażania opinii w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji, zlecania im zadań publicznych, udzielania pomocy w przypadku sporów pomiędzy organizacjami a administracją publiczną.
W cieszyńskiej Gminnej Radzie Pożytku Publicznego zasiadają pracownicy samorządowi, radni oraz reprezentanci organizacji pozarządowych.

30 czerwca upływa kadencja obecnej Gminnej Rady Pożytku Publicznego. W jej składzie obradowało sześciu przedstawicieli organizacji pozarządowych, czterech przedstawicieli gminy, dwóch przedstawicieli Rady Miejskiej Cieszyna (którzy byli wytypowani w drodze uchwały).

20 maja 2016 roku burmistrz miasta Cieszyna podał do publicznej informacji ogłoszenie o naborze przedstawicieli organizacji pozarządowych na nowych zasadach: - Ponieważ ostatniego dnia czerwca bieżącego roku kończy się dwuletnia kadencja tego zarządu, nadszedł czas, aby dokonać nowego wyboru. Dotychczas stosowaliśmy uchwałę i w praktyce wyglądało to tak, że organizacje pozarządowe zgłaszały swoich kandydatów, a burmistrz dokonywał wyboru spośród zgłoszonych osób. Teraz z punktu widzenia formalnego zostanie zachowana ta zasada, ale po raz pierwszy przeprowadzone zostaną wybory tych członków Gminnej Rady Pożytku Publicznego, którzy będą rekomendowani przez organizacje pozarządowe. Jest to novum. Organizacje pozarządowe będą zgłaszać elektorów, którzy dokonają rekomendacji sześciu osób wskazanych burmistrzowi, a on zdecyduje się na wybór konkretnych kandydatów - poinformował podczas majowego spotkania z mediami burmistrz Cieszyna, Ryszard Macura.

Kandydatów można zgłaszać w następujących kategoriach: kultura/sztuka, edukacja/oświata, sport/rekreacja, ekologia/ochrona środowiska, pomoc społeczna/przeciwdziałania uzależnieniom lub w innych. Zgromadzenie organizacji pozarządowych zaplanowano na 20 czerwca br., natomiast pierwsze posiedzenie nowej Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego wyznaczono na 1 lipca br.

Wszystkie dodatkowe informacje na temat naboru znajdują się tutaj

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Nikomu nie potrzebny twór, który kompletnie nie przyniósł POŻYTKU. Tak jak rada seniorów. Kolejny bezsens.

Ważne, że są stołki, na które można koleżanki i kolegów posadzić oraz za siedzenie na nich otrzymać pieniążki z naszych podatków czyli pensje zwane dietami. ;)

BINGO !

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama