, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Gmina Zebrzydowice: Trwa remont zatok autobusowych
Obecnie są utrudnienia spowodowane prowadzeniem robót polegające na zawężeniu jezdni drogi wojewódzkiej na długości remontowanych zatok i przesunięciu tymczasowo miejsca przesiadkowego.  fot: AKDodaj do Facebook

Gmina Zebrzydowice: Trwa remont zatok autobusowych

AK
Trwa remont zatok autobusowych wraz z wymianą wiat przystankowych na terenie gminy Zebrzydowice. Część nowych przystanków już stoi. - W najbliższych dniach rozpoczną się roboty związane z montażem nowych wiat na nowych przystankach w Kaczycach oraz na przystankach przy DW 937 - informuje Marian Botorek z urzędu gminy w Zebrzydowicach.

W ciągu drogi wojewódzkiej 937 od granicy z gminą Hażlach do granicy z miastem Jastrzębie Zdrój istniejące przystanki autobusowe, przy których znajdują się blaszane, zniszczone wiaty, są wymienione na nowe. - W obrębie zabudowywanych wiat, w miejscach, które nie posiadają utwardzenia, wykonywane są chodniki. Ponadto przystanki "Karolinka” w Kończycach Małych, "Szkoła”w Zebrzydowicach, w kierunku Jastrzębie Zdrój oraz "Spółdzielnia” w Kończych Małych, w kierunku Cieszyna będą mieć nową nawierzchnię zatok z kostki kamiennej oraz przylegającego chodnika z kostki betonowej - mówi Marian Botorek i dodaje, że w ciągu dróg powiatowych podobny zakres robót wykonany zostanie na przystanku przy ul. Konopnickiej w Kaczycach w rejonie skrzyżowania z ul. Ludową, w kierunku dworca PKP , oraz na przystanku "Centrum” ul. Ks. A. Janusza w Zebrzydowicach. W ciągu dróg gminnych: ul. Morcinka w sąsiedztwie garaży wyremontowana zostanie zatoka wraz z chodnikiem oraz ustawiona będzie nowa wiata, a na ul. Obrębowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Sobieskiego powstanie nowa wiata.

Wykonane zostały remonty zatok w Kaczycach i prowadzone są prace w Zebrzydowicach, przy szkole oraz Kończycach Małych, w rejonie ul. Zielonej. - W najbliższych dniach rozpoczną się roboty związane z montażem nowych wiat, na nowych przystankach w Kaczycach oraz na przystankach przy DW 937 - informuje Marian Botorek z urzędu gminy w Zebrzydowicach. Dodatkowym zakresem robót jest wyposażenie montowanych wiat przystankowych w oświetleniowy system solarny w postaci ogniw fotowoltaicznych sprzężonych z oświetleniem LED.

Obecnie są utrudnienia spowodowane prowadzeniem robót polegające na zawężeniu jezdni drogi wojewódzkiej na długości remontowanych zatok i przesunięciu tymczasowo miejsca przesiadkowego. - Termin oddania do użytku przedmiotowych zatok przewidziany jest na październik - zaznacza Botorek

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama