, niedziela 26 marca 2023
Galeria Stela będzie, ale trochę inna
Ze względu na przebudowę skrzyżowania czyli planowaną budowę ronda, architekci musieli ponownie pochylić się nad bryłą budynku i dostosować ją do obecnych wymogów i parametrów działki. fot: AKDodaj do Facebook

Galeria Stela będzie, ale trochę inna

SM
W pierwszym kwartale br. mają ruszyć prace przy budowie Galerii Stela w Cieszynie. Termin ten może jednak ulec zmianie ze względu na zmiany jakie inwestor musiał wprowadzić by dostosować swoją inwestycję do wymogów i parametrów działki. Od pewno czasu przestała natomiast obowiązywać umowa dzierżawy placu po dworcu PKS, w ramach której Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie zorganizował w tym miejscu płatny parking.

- Jesteśmy w końcowej fazie projektowej Galerii Stela - ze względu na przebudowę skrzyżowania, nasi architekci musieli ponownie pochylić się nad bryłą budynku i dostosować ją do obecnych wymogów i parametrów działki. Za chwilę wystąpimy z wnioskiem o pozwolenie na budowę, w kolejnym etapie przystąpimy do ogłoszenia przetargu na generalnego wykonawcę inwestycji - informuje Katarzyna Czajkowska, rzeczniczka prasowa Funduszu Inwestycyjnego INBAP z Warszawy, właściciel terenu po dworcu PKS w Cieszynie, która zaznacza, iż ulokowana w centrum Cieszyna Galeria Stela jest projektem złożonym. - Długo oczekiwaliśmy uchwalenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenu naszej inwestycji, prowadziliśmy także rozmowy z władzami w kwestii zaplanowanej przebudowy skrzyżowania ulic Hajduka i Bobreckiej. Wyrażamy nadzieję, że będziemy mogli przystąpić do budowy jak najszybciej - dodaje.

Z odpowiedzi udzielonej przez przedstawicielkę inwestora wynika, iż nadal prowadzone są rozmowy z potencjalnymi najemcami, którzy mogliby być zainteresowania obecnością w Galerii Stela. Oprócz ujawnionych we wrześniu ubiegłego roku marek, nie pojawiły się jednak nowe informacje na temat tego kto chciałby prowadzić swoją działalność, w zlokalizowanej w centrum miasta galerii handlowej.

Katarzyna Czajkowska zapytana o ewentualne obawy związane z konkurencją ze strony Parku Handlowego, który w najbliższym czasie powstanie na przejściu granicznym w Cieszynie Boguszowicach, odpowiada: - Kluczem sukcesu wszystkich realizowanych przez nas inwestycji jest dokładna analiza potencjału rynku lokalnego, przemyślany dobór najemców a także umiejscowienie obiektu w sercu miasta, tak by mieszkańcom było do nas "po drodze". Nasze obiekty budujemy na miarę potrzeb miasta i jego mieszkańców. W naszej ocenie budowa obiektu handlowego poza miastem jest bardzo ryzykowna.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Proszę niech się już zacznie ta budowa, przynajmniej jedna wyrwa w centrum miasta zostanie zapełniona, a ludzie bedą mogli gdzieś się podziać czekając na transport...oby i nowy dworzec szybko powstał, to wizerunek cieszyna po przyjeździe nie bedzie straszył...

Oczywiście Selma, jesteś zdaniem całego Cieszyna! a czy widziałaś towar jaki sprzedają w sklepach w Cieszynie? niestety czasy kiedy ubrania były dobrej jakości się już skończyły, ale to co sprzedają sklepikarze woła o pomste do nieba! torebki np ze skóry ale jakoś wykonania masakra, i to w cenach jak za produkt dobrej jakości. Ludzie chcą kupować produkty dobrej jakości ale nie ma gdzie, oni wolą kupić np. torebkę za pare złotych i sprzedać u siebie za 100zł bo "głupi ludzie i tak kupią, nie maja wyboru nie ma galerii jest spokój" nie żeby produkty z galeri były dobrej jakośi bo to też ale jest przynajmiej wybór - normalne prawo rynku!

Prawa rynku .... nie masz pojęcia o czym mówisz... mały sklepikarz kupuje od producenta pośrednika małe ilości towaru stąd takie ceny , sieciówki w większości szyją produkują rzeczy w chinach indiach za 1/3 wartości oferowanych przez polskich producentów, ale no właśnie jest ale mały sklepikarz żyje funkcjonuje lokalnie jak kupisz u niego on te pieniądze wyda lokalnie .. kupisz w sieciówce zarobi tylko ten milioner u góry i pieniądze odpłyną z regionu. Dlaczego liczba mld na świecie w latach kryzysu 2007-2013 sie podwoiła... korporacje sieciówki itd. oto odpowiedz. Wydaje ci sięże kupisz coś 20 zł taniej....tak ale to ma głębsze konsekwencje.

Pytanie tylko,czy w ogóle będzie.Bo jeżeli ktoś"poważny"myśli o jakiejkolwiek budowie nie może pozwolić sobiena takie straty w biznesie przez 3 lata!!!i"jedzie"z budową pełną parą nie ciśnie kita o zmianach itp .A nie jak tu na Bobreckiej za przeproszeniem nie ma nawet ciecia,tylko już nawet płot zdążył się obalić.Kto tu jest poważny?Miasto(czyt.Ratusz),czy biznesmen nie wiadomo skąd?Już On-inwestor"bity"jest na 4 kopyta.Tak więc mam całkowite wątpliwości co do"budowy"Stela.Miasto"pozbyło"się za friko dworca a przez zdaje się 3 lata"inwestor"nie kiwnął palcem z budową.Jeszcze pewnie z 2 lata będzie zwlekał z budową,sprzeda działkę za powiedzmy 15baniek.Interes stulecia.Będzie to samo co z"Jeleniem" -zobaczycie.

"Nasze obiekty budujemy na miarę potrzeb miasta i jego mieszkańców" - czyli nie trzeba tego budować.

Pewnie. Niech mieszkańcy Cieszyna nadal jeżdżą do galerii do Bielska czy Katowic, albo kupują drogie ciuchy w sklepach na Głębokiej. Nie robię zakupów w galeriach handlowych tych miast, nie przeszkadza mi też galeria w Cieszynie. Wydaje mi się, że jedyni oburzeni to cieszyńscy kupcy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama