, poniedziałek 25 września 2023
Firma Mokate uhonorowana Nagrodą Godła Promocyjnego "Ikona Śląska"
Gala Godła Promocyjnego miała miejsce 27 kwietnia w Chorzowie, w Hotelu Arsenal Palace.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Firma Mokate uhonorowana Nagrodą Godła Promocyjnego "Ikona Śląska"

AK, mat. pras.
27 kwietnia, w Chorzowie odbyła się oficjalna Gala Godła Promocyjnego. Statuetka oraz akt nadania prestiżowego tytułu "Ikony Śląska" przypadł firmie Mokate.

Być "Ikoną Śląska" to oczywiście wielki zaszczyt. Uhonorowana tym wyróżnieniem prezes Teresa Mokrysz, w liście skierowanym do Kapituły Godła Promocyjnego Ikona Śląska tak wypowiada się na temat prestiżu Godła: - Jestem świadoma wielkiej wagi Godła i pełna szacunku dla Członków Kapituły, skupiającej grono nie tylko prominentnych osobistości, ale przede wszystkim ludzi związanych całym sercem ze Śląskiem, z jego gospodarką i kulturą. Zdaję sobie również sprawę z tradycji, która towarzyszy Godłu i jego idei, realizowanej od szeregu lat. Wszystko to sprawia, że prestiżowe Godło Promocyjne przyjmuję jako osobiste zobowiązanie.

Gala Godła Promocyjnego miała miejsce 27 kwietnia w Chorzowie, w Hotelu Arsenal Palace. Statuetkę oraz akt nadania tytułu Ikony Śląska z rąk Przewodniczącego Kapituły JM Rektora UŚ prof. Janusza Janeczka oraz Dyrektora Kapituły Pana Józefa Swobody odebrała Sylwia Mokrysz z Zarządu Mokate. - To wielkie wyróżnienie dla całej naszej rodziny. Od początku działalności jesteśmy związani ze Śląskiem. To tu właśnie są korzenie naszej firmy. Jesteśmy dumni, że nasz region tak prężnie się rozwija i czerpiemy ogromną satysfakcję z faktu, że Mokate ma w tym swój czynny udział - mówi Sylwia Mokrysz.

Mokate to dziś grupa 9 firm, z których dwie największe znajdują się właśnie na Śląsku: w Żorach i Ustroniu. - Nigdy nie dopuszczałam do siebie myśli o opuszczeniu tej ziemi. Śląsk to kraina ogromnych możliwości, której największym bogactwem są wspaniali ludzie - zaznacza prezes Mokrysz.

Jedną z 12 statuetek otrzymał również Leszek Łazarczyk, właściciel firmy Linter Groupp prowadzącej Kompleks "Zagroń" w Istebnej.

Przez dziesięć lat, z inicjatywy tygodnika regionalnego Goniec Górnośląski i JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego przyznawane były nagrody Godła Promocyjnego Śląski Oskar. W tym czasie Śląskim Oskarem uhonorowano m. in.: Wojciecha Kilara, Henryka Mikołaja Góreckiego, Adama Małysza, Ireneusza Dudka, Artura Rojka, Józefa Skrzeka, a ostatnio prof. Jerzego Buzka, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach. Popularność tego prestiżowego wyróżnienia wykroczyła za granice nie tyle naszego kraju, ale również kontynentu, bowiem Amerykańska Akademia Filmowa, od lat przyznająca filmowe Oskary, zwróciła się do Kapituły konkursu z prośbą o zmianę jego nazwy, gdyż Oskar, w ich przekonaniu, winien kojarzyć się z filmem. By utrzymać tradycję promowania wybitnych osobowości świata nauki, biznesu, kultury i samorządów promujących Śląsk, redakcja tygodnika Goniec Górnośląski, wsparta przez opiniotwórcze środowiska postanowiła kontynuować konkurs pod nazwą Godła Promocyjnego Ikona Śląska.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama