, wtorek 21 marca 2023
Ekoinnowacyjna gmina Brenna
Wręczenie nagród w konkursie "Gmina ekoinnowacji", odbyło się 22 września w Senacie RP.  fot: Michał JózefaciukDodaj do Facebook

Ekoinnowacyjna gmina Brenna

SM
Gmina Brenna została laureatem konkursu "Gmina Ekoinnowacji". Wręczenie nagród w konkursie adresowanym do gminnych jednostek samorządu terytorialnego z terenu całej Polski, odbyło się we wtorek, 22 września Senacie Rzeczypospolitej Polskiej.

W konkursie zorganizowanym przez Fundację Promocji Gmin Polskich nagrodzonych zostało 20 gmin z 102, które zgłosiły konkretne przedsięwzięcia organizacyjne lub inwestycyjne zrealizowane z kluczowym udziałem gminnej jednostki samorządu terytorialnego, które wyróżniały się innowacyjnością ekologiczną. Oceniane były przede wszystkim: kompleksowość zaangażowania samorządu w innowacyjność ekologiczną; liczba dziedzin, w których dokonano innowacyjnych ekologicznie zmian; zaangażowanie planistyczne gminy i tworzenie klimatu dla rozwoju ekoinnowacyjności; prowadzenie lokalnych działań edukacyjnych i kampanii informacyjno-promocyjnych w innowacyjności ekologicznej; współpraca z innymi podmiotami publicznymi, prywatnymi lub pozarządowymi; utworzenie nowych, zielonych, miejsc pracy.

Gminna Brenna została nagrodzona za przeprowadzenie badań monitoringowych i utworzenie obserwatorium nietoperzy w gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego w Brennej, w którym można zobaczyć i usłyszeć dwa gatunki nietoperzy podlegające ścisłej ochronie. Są to: podkowiec mały oraz nocek duży. Pomysł stworzenia obserwatorium powstał w wyniku ekspertyzy, która wykazała, że poddasze budynku szkoły zamieszkują dwa chronione gatunki nietoperzy. W celu ochrony siedliska rozrodczego tych zwierząt na strychu gimnazjum w Brennej powstało obserwatorium, które można odwiedzać w okresie bytowania nietoperzy tj. od maja do października.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama