, wtorek 23 lipca 2024
Działaj lokalnie i zdobądź nawet 6 tys. zł dofinasowania
Środki z programu "Działaj Lokalnie" przyczyniły się m.in. do zorganizowania Strumieńskiego Festiwalu Artystycznego SFART. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Działaj lokalnie i zdobądź nawet 6 tys. zł dofinasowania

JM
Blisko 30 tys. zł wynosi pula środków na dotacje w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej. Wnioski będą przyjmowane do 31 maja.

W VIII edycji Programu "Działaj Lokalnie" wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Jest on prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

- Od 2007 roku przyznaliśmy już łącznie ponad 226 tys. zł w ramach dotacji. Razem z wkładem grantobiorców na potrzeby mieszkańców powiatu cieszyńskiego zostało wydane już ponad pół miliona zł - mówi Sławomira Kalisz, koordynator ośrodka "Działaj lokalnie" w naszym regionie.

O pieniądze mogą starać się organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mające siedzibę lub prowadzące działalność na terenie gminy Chybie, Goleszów, Skoczów, Strumień, Ustroń lub Wisła (to te gminy finansowo wsparły realizację projektu). Każdy z wnioskodawców może otrzymać nawet 6 tys. zł dofinansowania (25 proc. tej sumy musi stanowić wkład własny, z czego min. 5 proc. w postaci finansowej, a pozostała część w postaci wkładu usługowego, rzeczowego lub pracy wolontariuszy). Wnioski będą przyjmowane tylko do 31 maja. Projekty muszą być realizowane minimum przez trzy miesiące w terminie od 15 czerwca do 15 grudnia 2013 roku.

Więcej o programie "Działaj Lokalnie" można znaleźć tutaj.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Za "nawet 6 tys. złotych" można zrobić fajną imprezę, trzeba mieć tylko pomysł i trochę chęci do ruszenia szanownych czterech liter sprzed monitora...

połowa pensji burmistrza

poowa pensji burmistrza

" nawet 6 tys.zlotych " nie wiem co powiedziec to jest bajonska suma !!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama