, piątek 12 sierpnia 2022
DW 941 w Wiśle: Zmiana organizacji ruchu
Przebudowa DW 941 potrwa do 15 października roku 2021. Na odcinku od końca istniejącej obwodnicy Ustronia do ronda na skrzyżowaniu z DW 942, czyli na długości 5,1 km droga jest rozbierana i budowana od nowa. Kosz inwestycji to 98,9 mln zł. fot: zdw.katowice.plDodaj do Facebook

DW 941 w Wiśle: Zmiana organizacji ruchu

MM
Od poniedziałku 26 sierpnia na przebudowywanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 941 w Wiśle obowiązuje nowa organizacja ruchu. Dotyczy ona odcinka od skrzyżowania z ul. Jana Sztwiertni do ronda Wisła Oaza.

Na przebudowywanym odcinku od skrzyżowania z ul. Jana Sztwiertni do ronda Wisła Oaza, wyłączony został jeden pas ruchu i wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Objazd dla wyłączonego fragmentu drogi odbywa się obecnie ul. Wyzwolenia, M. Konopnickiej, Olimpijską, J. Sztwiertni.

 • na ulicy Kolejowej w rejonie skrzyżowania z ul. J. Sztwiertni jezdnia zostanie zwężona do jednego pasa, a poprzez wyłączenie lewoskrętu w ul. J. Sztwiertni ruch do ronda na Oazie będzie prowadzony jednokierunkowo.
 • na ulicy M. Konopnickiej ruch poprowadzony będzie w jednym kierunku lecz odwrotnie niż dotychczas tj. od ul. Wyzwolenia do ul. Olimpijskiej.
 • na ul. Olimpijskiej - od skrzyżowania z ulicą M. Konopnickiej ruch będzie prowadzony jednokierunkowo w stronę skrzyżowania z ulicą 1 Maja i Sztwiertni.
 • na ulicy J. Sztwiertni wprowadzono ruch jednokierunkowy (od Olimpijskiej po Kolejową) i obowiązkowy nakaz skrętu w prawo w ulicę Kolejową.
 • na ul. 1 Maja - na skrzyżowaniu z ul. Kolejową wprowadzono obowiązkowy nakaz skrętu w lewo - włączenie do drogi wojewódzkiej tylko w kierunku ronda na Oazie.

  Przystanki autobusowe z Oazy i ul. Olimpijskiej na czas zmiany organizacji zostaną przeniesione na ulicę Konopnicką (w stronę Wisły Centrum) ora na drogę wojewódzką w rejon wjazdu na kolej linową na Skolnity (stronę ronda na Oazie).

  Prace na DW 941 zostaną ograniczone w sezonie zimowym tj. od listopada 2019 r., do marca 2020 r. Pozwoli to na wprowadzenie pełnej przejezdności w obu kierunkach, podobnie jak miało to miejsce w trakcie Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Przebudowa DW 941 potrwa do 15 października roku 2021.

  Aktualną sytuację na remontowanym odcinku DW 941, w tym obraz z kamer można śledzić na stronie utrudnienia.wisla.pl.

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama