, sobota 23 września 2023
Droga w Puńcowie już bezpieczna
W ramach prac zabezpieczono korpus drogi i skarpy pasa drogowego przed dalszymi ruchami masowymi. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Droga w Puńcowie już bezpieczna

red./mat.pras.
Droga w Puńcowie już bezpieczna

Wartość zadania wynosiła 1,45 mln zł, z czego 835 tys. zł stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Powiat cieszyński zakończył kolejną inwestycję drogową. Ulica Cieszyńska w Puńcowie została zabezpieczona, dokonano również naprawy jej korpusu uszkodzonego na skutek osuwiska.

W ramach prac zabezpieczono korpus drogi i skarpy pasa drogowego przed dalszymi ruchami masowymi, wykonano odprowadzenia wód opadowych i gruntowych poza grunty podłoża korpusu drogi, wykonano nową konstrukcję drogi, odtworzono i przebudowano istniejący przepust, umocniono skarpy nad drogą płytami ażurowymi, wykonano bariery energochłonne oraz wykonano oznakowanie pionowe i poziome zgodnie z zatwierdzonym projektem docelowej organizacji ruchu.

Wartość zadania wynosiła 1,45 mln zł, z czego 835 tys. zł stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ze środków przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz przeciwdziałanie i usuwanie skutków ruchów osuwiskowych Ziemi.
Wykonawcą robót była firma FBSerwis S.A. z Warszawy, nadzór inwestorski sprawowała Firma Inżynierska „STRUKTURA” mgr inż. R. Suwaj z Bielska-Białej, a jednostką prowadzącą zadanie był Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama