, poniedziałek 15 lipca 2024
Dofinansowanie na pielęgnację Alei Dębowej
Całkowita wartość projektu wynosi 12 042,00 zł. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Dofinansowanie na pielęgnację Alei Dębowej

red./mat.pras.
Jeszcze w tym roku Gmina Chybie będzie mogła zrealizować zadanie polegające na pielęgnacji Alei Dębowej, która jest pomnikiem przyrody. Na ten cel gmina pozyskała środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach priorytetu OP 1.3. Ochrona pomników przyrody, Ochrona obiektów przyrody nieożywionej.

Projekt zakłada przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych 17 drzew wchodzących w skład chybskiego pomnika przyrody - Alei Dębowej. Drzewa rosną bezpośrednio przy drodze powiatowej o dość natężonym ruchu samochodowym, dlatego najważniejsze jest bezpieczeństwo podróżujących samochodem, rowerem czy osób poruszających się pieszo.
- Zgodnie z otrzymanymi opiniami dendrologicznymi, w ramach zadania zostaną przeprowadzone prace pielęgnacyjne polegające na wykonaniu cięć sanitarnych, w tym docinki złomów oraz usunięcie zwisów i posuszu, wykonaniu cięć korekcyjnych oraz redukcyjnych w obrębie koron drzew oraz usunięciu odrostów. Realizacja zadania przyczyni się do ochrony drzew pomnikowych, zwiększenia ich odporności biologicznej i przedłużenia żywotności, a także pozwoli utrzymać walory przyrodniczo –krajobrazowe alei. - informuje Urząd Gminy Chybie.

Całkowita wartość projektu wynosi 12 042,00 zł, z czego 9 633,60 zł stanowi przyznane dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama