, sobota 13 sierpnia 2022
Dodatkowe połączenia z Ustronia do Wisły!
Korekty rozkładu jazdy nie ominą połączeń w naszym regionie.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Dodatkowe połączenia z Ustronia do Wisły!

DR
10 czerwca wejdzie w życie kolejna korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich, wynika ona z konieczności dostosowania się do prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Korekty rozkładu jazdy nie ominą połączeń w naszym regionie.

Koleje Śląskie od 10 czerwca zapowiadają dodatkowe połączenia pomiędzy Ustroniem a Wisłą Głębce. - W weekendy przybędą tutaj trzy pary pociągów, dzięki czemu turyści będą mieli większe możliwości korzystania z atrakcji tych dwóch miast – informuje Magdalena Iwańska rzecznik prasowy Kolei Śląskich. Co ważne, do przejazdów pociągami uprawniać będzie specjalna książeczka rabatowa wydawana wspólnie przez Wisłę i Ustroń dla turystów wnoszących opłatę klimatyczną. Dla osób, nieposiadających kuponów rabatowych, obowiązywać będzie normalna taryfa.

Kolejne korekty rozkładu jazdy zostaną wprowadzone na linii S58 (Katowice – Cieszyn) na odcinku od Zebrzydowic do Cieszyna oraz na linii S5 (Katowice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń). Na tej pierwszej już od 11 marca obowiązuje komunikacja zastępcza ze względu na remonty prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Na odcinku Zebrzydowice – Cieszyn zastępcze autobusy będą kursować za wszystkie pociągi, przy czym pomimo przesiadki łączny czas podróży nadal powinien wynosić ok. 1,5h. Komunikacja zastępcza będzie w tym przypadku obowiązywać jeszcze co najmniej do 1 września. Prace są wciąż prowadzone również na linii S5. Od 10 czerwca do 23 sierpnia część pociągów na odcinku Bielsko-Biała – Żywiec zostanie zastąpiona przez autobusy. Następnie – od 7 sierpnia do 1 września – zastępcza komunikacja autobusowa będzie obowiązywać za wszystkie pociągi na odcinku Żywiec – Zwardoń.

Razem z wakacyjną korektą jazdy, na trasie do czeskiego Bohumina po raz pierwszy zaczną kursować Elfy2, czyli najnowsze pociągi we Flocie Kolei Śląskich. Po długich formalnościach, udało się uzyskać niezbędne pozwolenia i już niedługo Elfy 2 stopniowo zastąpią na tej trasie EN57.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama