, czwartek 25 kwietnia 2024
Czy ekonomia obwarzanka jest możliwa w Cieszynie?
3 września (piątek), godz. 18:30, Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie zaprasza na debatę o ekonomii miasta fot: ŚKP w CieszynieDodaj do Facebook

Czy ekonomia obwarzanka jest możliwa w Cieszynie?

red.mat.pras.
3 września (piątek), godz. 18:30, Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie zaprasza na debatę o ekonomii miasta, jego rozwoju, ekologii i przyszłości mieszkańców.

Co decyduje o tym, że wdrażanie innowacji w mieście jest możliwe? Czy tylko duże, bogate miasta mogą sobie pozwolić na wybór innego od dotychczasowego modelu rozwoju? „Modelu gospodarki, która musi rosnąć niezależnie od tego, czy dzięki niej dobrze żyjemy, na rzecz gospodarki, dzięki której dobrze żyjemy niezależnie od tego czy rośnie?”

Odwołując się do najnowszej publikacji Wydawnictwa Krytyki Politycznej „Ekonomia obwarzanka” autorstwa brytyjskiej ekonomistki Kate Raworth spróbujemy sięgając po lokalne, cieszyńskie dane i przykłady, odpowiedzieć sobie na postawione wyżej pytania. Zastanowimy się również jak zrównoważone rozwiązania przesunąć z obszaru praktyki innych miast na swoje podwórko, jak już dzisiaj zacząć myśleć ekonomią obwarzanka, czyli uwzględniać w każdej decyzji jednocześnie stan zasobów ekologicznych jak i pułap społeczny?

W rozmowie udział wezmą: Edwin Bendyk i Joanna Wowrzeczka

Moderacja: Michał Sutowski

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama