, środa 29 marca 2023
Czeski Cieszyn: Strażnicy miejscy z nowym samochodem
Nowa skoda octavia z silnikiem diesla zastąpiła wysłużoną, wcześniejszą wersję tego modelu. fot: Dorota HavlíkováDodaj do Facebook

Czeski Cieszyn: Strażnicy miejscy z nowym samochodem

SM/mat.pras.
W poniedziałek, 22 października strażnicy miejscy z Czeskiego Cieszyna wzbogacili się o nowy samochód. Skoda octavia z silnikiem diesla zastąpiła wysłużoną, wcześniejszą wersję tego modelu.

- Dotychczas używany samochód przejechał w sumie 250 tys. km i nie opłacało się już więcej inwestować w jego naprawę. Przy zakupie samochodu, udało się nam wynegocjować bardzo korzystną cenę 320 tys. koron - wylicza koszt zakupu Petr Chroboczek, komendant straży miejskiej w Czeskim Cieszynie. Dostosowanie samochodu na potrzeby strażników kosztowało 20 tys. koron.

To pierwszy od trzech lat zakup samochodu przez strażników z Czeskiego Cieszyna. Wcześniej wzbogacili się oni o nowego fiata doblo, który pozostaje w stałej eksploatacji.

Do podobnego zakupu przymierzają się również strażnicy z Cieszyna. We wrześniu cieszyńscy radni zdecydowali o przeznaczeniu na ten cel dodatkowej kwoty 65 tys. zł z budżetu miasta. W sumie nowy samochód ma kosztować 125 tys. zł.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

hmm a to ciekawosta, Czechów skoda kosztowała 320 000 koron co jest około 52 000 zł, a nasza straż miejska musi mieć samochód za 125 000 zł ?????? Co to będzie, straż miejska jednostka antyterrorystyczna??

Kolejne Miasta albo likwidują albo myślą poważnie o zlikwidowaniu SM. Dlaczego w Cieszynie ma być inaczej? Coraz częściej słychać jednynie argument o bezrobociu. A co mnie sie pytam to obchodzi? Myślmy lepiej o tym jak zrobić aby Policja miała realną siłę i była ostoją praworządności. Mandatowanie za złe parkowanie to zbyt mało aby utrzymywać SM. Brud i brak poszanowania przyrody nadal mają się dobrze. To są tylko trzy obszary w których SM nic nie zmienii, gdyż tu kłania się obywatelska świadomość. Tej jednak wszelka władza wydaje się nie sprzyjać, a niekiedy wręcz skutecznie (w tym na swoim przykładzie) przeciwstawiać. Nie dostrzegam zatem żadnego mocniejszego argumentu za utrzyamniem SM. Problem wydaje się być inny. Pieniądze wydawane obecnie na SM mogą być i tak zmarnowane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama