, sobota 13 sierpnia 2022
Czeski Cieszyn pozyskał budynek po celnikach
Ze względu na niejasny stan prawny budynku, miasto musiało wyprowadzić z niego punkt informacji turystycznej, zamknąć działającą tam galerię MOST oraz ograniczyć wykorzystanie pomieszczeń biurowych przez czeską stronę Euroregionu Śląsk Cieszyński.  fot: KDU- ČSL Český Těšín



Dodaj do Facebook

Czeski Cieszyn pozyskał budynek po celnikach

MM
Po wieloletnich negocjacjach udało się uporządkować stan prawny budynku po celnikach, który mieści się przy Moście Przyjaźni w Czeskim Cieszynie. W wyniku podpisania stosownych umów jest on już własnością miasta, które planuje przywrócić tam siedzibę informacji turystycznej, stworzyć ponownie przestrzeń wystawienniczą, a także wykorzystać część pomieszczeń biurowych na potrzeby własne urzędu.

- Cieszę się, że po wielu latach i ogromnych staraniach wreszcie udało się uzyskać prawo własności do budynku przy ul. Głównej, w którym mieści się siedziba Euroregionu Śląsk Cieszyński. Decyzja o przekazaniu miastu budynku po celnikach w Czeskim Cieszyna zapadła we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to ówcześni przedstawiciele województwa morawsko-śląskiego postanowili przekazać budynek miastu - komentuje Vít Slováček, wiceburmistrz Czeskiego Cieszyna.

Wcześniej ze względu na niejasny stan prawny budynku, miasto musiało wyprowadzić z niego punkt informacji turystycznej, zamknąć działającą tam galerię MOST oraz ograniczyć wykorzystanie pomieszczeń biurowych przez czeską stronę Euroregionu Śląsk Cieszyński.

Jak informuje wiceburmistrz Czeskiego Cieszyna do budynku przy ul. Głównej wkrótce wróci informacja turystyczna, a także wspomniana wcześniej galeria. Liczne pomieszczenia biurowe znajdujące się w nim, zostaną także wykorzystane na potrzeby urzędu miasta w Czeskim Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama