, piątek 27 stycznia 2023
Cieszyn: Zwiększony monitoring Bobrówki
W grudniu 2014 roku został zamontowany monitoring na rzece Bobrówce. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Cieszyn: Zwiększony monitoring Bobrówki

SM
Na rzece Bobrówce zamontowano dwie stacje dokonujące pomiarów hydro-meteorologicznych. Mierzą one zarówno poziom wody, jak i wielkość opadów przy mostach na ul. Brodzińskiego oraz ul. Łącznej.

- Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że ogólnodostępne pomiary rzeki Olzy i Młynówki na stronie IMGW są niewystarczające w sytuacji zagrożenia powodziowego i, co za tym idzie, ograniczone są możliwości ostrzegania ludności. Dlatego też, w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, zamontowano 2 stacje dokonujące pomiarów hydro-meteorologicznych - informuje Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Cieszynie, które dodatkowo wyznaczyło stan ostrzegawczy dla rzeki Bobrówki, wynoszący 150 cm oraz stan alarmowy wynoszący 200 cm.

Pomiary poziomu wody, jak i wielkości opadów przy mostach na ul. Brodzińskiego oraz ul. Łącznej. dostępne są na stronie internetowej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama