, poniedziałek 4 marca 2024
Cieszyn: Znamy już listę projektów do budżetu obywatelskiego na rok 2016!
Wśród zgłoszonych pomysłów przeważają te związane ze stworzeniem stref rekreacyjnych i nowych placów zabaw w mieście. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Cieszyn: Znamy już listę projektów do budżetu obywatelskiego na rok 2016!

MB
Urząd Miejski w Cieszynie przedstawił listę projektów, które zostały zgłoszone przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego na rok 2016. Z kolei do 9 października zostanie podany termin głosowania mieszkańców nad zgłoszonymi propozycjami.

W tym roku do budżetu obywatelskiego wpłynęły 33 wnioski. Ostatecznie po weryfikacji zespołu ds. budżetu obywatelskiego i burmistrza na liście znalazło się 28 propozycji projektów. Z czego trzy projekty otrzymały opinię negatywną zespołu ds. budżetu obywatelskiego. Oznacza to, że ostatecznie 25 propozycji projektów weźmie udział w październikowym głosowaniu mieszkańców.

Wśród zgłoszonych pomysłów przeważają te dotyczące stworzenia stref rekreacyjnych i nowych placów zabaw w mieście. Są także propozycje związane ze sportem, np. budowa toru do disc golfa, siłowni terenowej czy zakup przenośnego boiska do piłki nożnej ulicznej. Pojawiły się także pomysły, których nazwy póki co brzmią nieco tajemniczo, np. "Cieszyńska oś czasu” czy "Cieszyńskie podziemia na start. Odgruzowanie podziemnego korytarza na ul. Przykopa”. Niemniej przed październikowym terminem głosowania każdy projekt ma otrzymać wyczerpujący opis, tak, by mieszkańcy wiedzieli, na co głosują.

Z listą projektów do budżetu obywatelskiego na rok 2016 można zapoznać się tutaj. Według harmonogramu budżetu obywatelskiego głosowanie mieszkańców nad projektami ma odbyć się w terminie 12 - 19 października. Z kolei najpóźniej do 20 listopada zostanie ogłoszona lista wybranych projektów, które zostaną sfinansowane z przygotowanej puli 300 tys. zł.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama