, niedziela 26 maja 2024
Cieszyn: W maju ruszy rozbiórka dawnej strażnicy przy Moście Przyjaźni
W miejscu po budynku przy ul. Zamkowej 1 w Cieszynie ma powstać zupełnie nowy obiekt spełniający m.in. funkcję transgranicznego centrum informacji turystycznej. fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Cieszyn: W maju ruszy rozbiórka dawnej strażnicy przy Moście Przyjaźni

ŁP
To już ostatnie tygodnie, kiedy przy ul. Zamkowej 1 w Cieszynie można zaobserwować budynek dawnej strażnicy. Najpóźniej w drugim tygodniu maja, jak tylko wygaśnie umowa dzierżawy terenu, na którym od kilku lat zaparkowany jest burgerowy food truck, ruszą prace przy rozbiórce budynku dawnej strażnicy.

Przypomnijmy, iż w miejscu po budynku przy ul. Zamkowej 1 w Cieszynie ma powstać zupełnie nowy obiekt spełniający funkcję transgranicznego centrum informacji turystycznej wraz z przestrzenią ekspozycyjną, z punktem widokowym oraz salą multimedialną do prezentacji materiałów poświęconych historii tramwaju cieszyńskiego. W jego najbliższym sąsiedztwie ma znaleźć się także replika dawnego cieszyńskiego tramwaju.

Koszt prac związanych z wyburzeniem starej strażnicy i budową nowego obiektu w tym miejscu wyceniony został przez wykonawcę na ponad 5,5 mln zł. Zgodnie z założeniem prace te mają być wykonane w ciągu 15 miesięcy, a otwarcie nowego obiektu ma nastąpić najwcześniej w 2023 r.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama