, czwartek 19 maja 2022
Cieszyn: To już 10. edycja konkursu Śląska Rzecz!
Termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu Śląska Rzecz mija 24 kwietnia br., a uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 17 czerwca br. Następnie będzie można zwiedzać wystawę pokonkursową zwycięskich prac w terminie 17 czerwca - 26 lipca br. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Cieszyn: To już 10. edycja konkursu Śląska Rzecz!

MB/MAT.PRAS.
W Zamku Cieszyn odbędzie się już 10. edycja konkursu Śląska Rzecz. Organizatorzy poszukują dobrze zaprojektowanych produktów, projektów graficznych i usług. Do konkursu są zaproszone firmy, projektanci, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe, które zmieniają na lepsze Śląsk i nasze codzienne życie.

"Śląska Rzecz” to jedyny regionalny konkurs dizajnu w Polsce. Nagrody są przyznawane w trzech kategoriach: produkt, grafika użytkowa (w tym komunikacja wizualna i multimedia) oraz usługa.

Chęć udziału w dotychczasowych edycjach zgłosiło ponad 360 firm i instytucji z prawie 490 projektami, m.in. mebli, lamp, odzieży, sprzętu medycznego, sprzętu sportowego, wózków dziecięcych, żywności, ale też ciężkich maszyn (kotłów grzewczych, obrabiarek, tokarek i pojazdów ratowniczych), jak i książek, wydawnictw (także muzycznych), etykiet i opakowań, stron internetowych, czy identyfikacji wizualnych, ale też komunikacji wizualnej i systemów informacji miejskiej. Trzy lata temu dołączyły do nich firmy, instytucje i projektanci wdrażający usługi.

Laureaci oraz nominowani do ekspozycji są prezentowani na pokonkursowej wystawie, która wędruje po kraju. Każdej edycji towarzyszą dwujęzyczne katalogi, prezentujące nagrodzonych i wyróżnionych projektantów, firmy oraz organizacje. Zwycięzcy dołączają także do grona uczestników stałej wystawy "Dizajn po śląsku. Laureaci konkursu Śląska Rzecz” w Zamku Cieszyn.

Zwycięzcy konkursu Śląska Rzecz są wizytówką regionu, ukazując jego współczesne, barwne i różnorodne oblicze. Pokazują Śląsk, na którym, dzięki współpracy firm i instytucji z projektantami, powstają produkty, projekty i usługi: funkcjonalne, dostępne, dobrze przemyślane i stworzone z myślą o użytkownikach. Tym samym symbolem Śląska staje się dobre wzornictwo.

Termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu Śląska Rzecz mija 24 kwietnia br., a uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 17 czerwca br. Następnie będzie można zwiedzać wystawę pokonkursową zwycięskich prac w terminie 17 czerwca – 26 lipca br.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama