, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Cieszyn: Stadion miejski musi poczekać na przebudowę
Temat przebudowy istniejącego stadionu miejskiego w Cieszynie ciągnie się już długie lata.  fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Stadion miejski musi poczekać na przebudowę

REDAKCJA
Pod koniec października br., Urząd Miasta w Cieszynie informował, iż na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja stadionu miejskiego w Cieszynie przy Alei Jana Łyska w Cieszynie wpłynęły w sumie trzy oferty, a najkorzystniejsza zmieściła się w przewidzianej na ten cel kwocie 9,5 mln zł. Dziś wiemy, iż składająca ofertę firma odmówiła podpisania umowy.

Temat przebudowy istniejącego stadionu miejskiego w Cieszynie ciągnie się już długie lata. Jeszcze za kadencji poprzedniego burmistrza Cieszyna wybrany został model przebudowy stadionu, który miałby w znacznym stopniu pełnić funkcję stadionu lekkoatletycznego. Takie ukierunkowanie obiektu pozwoliło na uzyskanie dotacji w wysokości 2 mln zł z Polskiego Związku Lekkoatletyki. Pozostałe 7,5 mln zarezerwowanych zostało w budżecie miasta.

W ramach postępowania przetargowego wpłynęły trzy oferty firm. Najdroższa opiewała na kwotę blisko 12 mln zł, druga nieco poniżej 11 mln zł, a najtańsza nie przekroczyła kwoty 9,5 mln zł. Najniższą ofertę zgłosiło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gretasport Ilona Stańczyk z Dąbrowy Górniczej, które po wnikliwej analizie rentowności przedsięwzięcia zdecydowało się zrezygnować z podpisania umowy z miastem. W oświadczeniu opublikowanym na stronie Urzędu Miasta czytamy, iż wpływ na to miała m.in. rezygnacja podwykonawców, wzrost kursu euro, a także niekontrolowany i nieprzewidywalny wzrost cen materiałów budowlanych i surowców.

- Niezwłocznie przystępujemy do wszczęcia nowego postępowania przetargowego. Mam świadomość, jak wielu mieszkańców czeka na tę inwestycję. Sytuacja ta pokazuje, w jak trudnej sytuacji znajdują się samorządy realizujące różne zadania, ale także jak trudne jest prowadzenie firmy i podejmowanie zobowiązań przez przedsiębiorców - skomentowała rezygnację z podpisania umowy Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Miasta Cieszyna.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama