, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Cieszyn: Spór o opłaty za żłobki
Wielu rodziców wstrzymało opłaty po tym, jak dzieci musiały pozostać w domach. Burmistrzyni Cieszyna uważa, że brak wpłat opłaty stałej grozi utratą płynności finansowej placówek, w których trzeba będzie zwalniać personel. fot: arch. GCDodaj do Facebook

Cieszyn: Spór o opłaty za żłobki

UM
Żłobki w Cieszynie nie przyjmują dzieci od połowy marca, mimo to, nadal trzeba płacić za utrzymanie personelu i obiektów, dlatego miasto nie zamierza rezygnować z pobierania opłaty stałej od rodziców i apeluje o jej dalsze, terminowe uiszczanie.

Wielu rodziców wstrzymało opłaty po tym, jak dzieci musiały pozostać w domach. Burmistrzyni Cieszyna uważa, że brak wpłat opłaty stałej grozi utratą płynności finansowej placówek, w których trzeba będzie zwalniać personel.

- Proszę o solidarność i zrozumienie sytuacji, aby po epidemii mogli Państwo wznowić, bez opóźnień, czynność zawodową. Bez zaangażowania w uiszczaniu opłaty stałej być może stoimy przed trudnymi decyzjami dotyczącymi zwolnień. Mamy nadzieję, że do tego nie dojdzie. Wspólnie możemy sobie pomóc, a sytuacja miejmy nadzieję nie potrwa długo – mówi burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

Rodzice bronią swoich racji i podkreślaja trudną sytaucję finansową, w jakiej znaleźli się przez wprowadzone obostrzenia:

- Właściciel firmy w której pracuję oddelegował mnie na urlop bezpłatny , a mój mąż ze względu na pracę w Czechach również pozostaje obecnie bez dochodu. Państwo, ani samorząd nie ma na uwadze naszych problemów finansowych. Nasza sytuacja zmieniała się z dnia na dzień. W tym czasie, to ja zajmuje się moim synkiem w domu, dlaczego mam więc płacić za żłobek? – mówi rozżalona mieszkanka Cieszyna.
- W ubiegłym tygodniu słuchałam wypowiedzi Pani burmistrz i to przykre, że nikt nie szuka innych rozwiązań. Co ze środkami na sytuację kryzysową, które powinny być zabezpieczone w budżecie miasta? Propozycja udania się do MOPS jest równie dla nas trudna jak, ta w której obecnie się znaleźliśmy. Wszyscy mamy nadzieję na szybki powrót do pracy i godne, normalne życie, jak również to, by móc za ten żłobek mieć z czego zapłacić. Bardzo szanujemy pracę personelu żłobka i mam nadzieję, że nie dojdzie do zwolnień, które dzisiaj dla wielu rodziców brzmią jak szantaż - podkreśla cieszynianka.

Do rodziców skierowano apel w którym m.in. czytamy:

- Nasz zespół to wysoko wykwalifikowana kadra, ale przede wszystkim to osoby które mają do tej specyficznej i wymagającej pracy serce. Mogę śmiało powiedzieć, że do pracy z małymi dziećmi trzeba mieć powołanie i te dziewczyny naprawdę je mają .
Brak wpłat z tytułu opłaty stałej za pobyt spowoduje dla nas utratę płynności finansowej i zmusi nas do redukcji zatrudnienia, a tym samym ograniczenia ilości dostępnych miejsc.

W związku z tym zwracam się z gorącą prośbą o utrzymanie dokonywania wpłat opłaty stałej, żebyśmy razem mogli przetrwać ten trudny czas i po zakończeniu narodowej kwarantanny spotkać się w komplecie w Żłobkach Miejskich – pisze w apelu dyrektor Żłobków Miejskich Ariana Krukowska - Stuchlik

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama