, piątek 19 lipca 2024
Cieszyn: Ruszyła budowa stacji ładowania autobusów
Ruszyła budowa stacji ładowania autobusów, która zlokalizowana będzie na terenie cieszyńskiej zajezdni autobusowej tj. przy ul. Słowiczej, gdzie swoją siedzibę ma Zakład Gospodarki Komunalnej fot: cieszyn.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Ruszyła budowa stacji ładowania autobusów

REDAKCJA
Ruszyła budowa stacji ładowania autobusów, która zlokalizowana będzie na terenie cieszyńskiej zajezdni autobusowej tj. przy ul. Słowiczej, gdzie swoją siedzibę ma Zakład Gospodarki Komunalnej. Jej budowa ma związek z zakupem przez miasto dwóch autobusów elektrycznych, które w kwietniu mają dotrzeć do Cieszyna.

- Na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. rozpoczęto prace związane z budową stacji transformatorowej, która będzie zasilała ładowarkę do autobusów elektrycznych zakupioną wraz z autobusami elektrycznymi. Zakończenie zadania przewidywane jest do końca marca roku 2022, to jest przed dostawą dwóch pierwszych elektrycznych autobusów, która planowana jest w kwietniu. Stacja transformatorowa docelowo będzie mogła zasilać 4 ładowarki wolnego ładowania i stację pantografową - czytamy na stronie internetowej miasta.

Zadanie polegające na dostarczeniu dwóch autobusów elektrycznych oraz zaprojektowaniu, wybudowaniu i wyposażeniu stacji ich ładowania powierzono producentowi autobusów Solaris Bus&Coach. Wartość całego zadania realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego wynosi ponad 4,7 mln zł, z czego ponad 2,6 mln zł to środki unijne. Więcej na jego temat pisaliśmy w marcu ubiegłego roku w artykule Cieszyn kupi dwa autobusy elektryczne.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama