, sobota 13 sierpnia 2022
Cieszyn: Remont obiektów sportowych na uniwersytecie
Z początkiem listopada rozpocznie się modernizacja obiektów sportowych zlokalizowanych w kampusie akademickim Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.  fot: sportus.us.edu.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Remont obiektów sportowych na uniwersytecie

red.mat.pras.
Z początkiem listopada rozpocznie się modernizacja obiektów sportowych zlokalizowanych w kampusie akademickim Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Pierwszy etap projektu obejmuje przebudowę budynku basenu przy ul. Paderewskiego 9, a łączny koszt tej części inwestycji to ponad 10 mln złotych.

Pływalnia, a także sąsiadująca z nim hala sportowa, to jedyne tak duże obiekty sportowe w Cieszynie. O znaczeniu basenu uniwersyteckiego dla regionu niech świadczy fakt, że aż ok. 75 proc. użytkowników obiektu stanowią osoby z zewnątrz, czyli mieszkańcy miasta i okolic, członkowie klubów sportowych, uczniowie czy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Pierwszy etap prac obejmuje przede wszystkim przebudowę hali pływalni w zakresie zaplecza basenu (szatnie, natryski, pomieszczenia pomocnicze), wykonania sauny suchej, przebudowy instalacji wentylacji mechanicznej, przebudowy węzła cieplnego oraz instalacji elektrycznych. Ponadto budynek hali basenu zostanie poddany termomodernizacji obejmującej dostosowanie przegród budowlanych do obowiązujących wymagań w zakresie izolacyjności.

Miasto Cieszyn przeznaczyło na inwestycję 1 mln złotych, a Powiat Cieszyński zadeklarował dotację w wysokości 500 tysięcy złotych. 3,5 mln złotych pochodzi z programu Ministerstwa Sportu, zbliżoną kwotą wsparł również przedsięwzięcie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska (po części w formie dotacji, a po części w formie pożyczki). Budżet dopełniają środki własne Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Pływalnia w kampusie akademickim UŚ w Cieszynie to sześciotorowy basen sportowy o wymiarach 25 × 12,5 metra oraz głębokości między 1 a 3,6 metra. Obiekt posiada również widownię obejmującą 200 miejsc siedzących, a także wieżę do skoków o wysokości 3 metrów.

Pierwszy etap modernizacji obiektów sportowych przy ul. Paderewskiego potrwa 12 miesięcy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama