, środa 29 marca 2023
Cieszyn: Muzeum Drukarstwa atrakcją Industriady
Muzeum Drukarstwa jako jedyne w kraju może pochwalić się bardzo bogatym zbiorem eksponatów, nadal sprawnie funkcjonujących.  fot: Paulina OgłódekDodaj do Facebook

Cieszyn: Muzeum Drukarstwa atrakcją Industriady

MB/MAT.PRAS.
Za nami już 5. edycja festiwalu Industriada. Serca gości festiwalowych podbiły nie tylko kopalnie, ale i obiekty przemysłowe na Śląsku Cieszyńskim.

Według wstępnych szacunków sobotnia, 14 czerwca, edycja Industriady – Święta Szlaku Zabytków Techniki zachęciła do wyjścia z domu ponad 77.000 gości. To o ponad 2.000 więcej niż w ubiegłym roku.

- Rezerwacje umożliwiające zwiedzanie na przykład Elektrociepłowni Szombierki, Huty Katowice, Kopalni Guido czy Szybu Ewa wyczerpały się prawie natychmiast po ogłoszeniu programu - zdradza Adam Hajduga, kierownik referatu promocji dziedzictwa industrialnego Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Jednak, jak się okazuje, równie atrakcyjne okazało się Muzeum Drukarstwa w Cieszynie. Wśród zabytków, które zanotowały największy wzrost frekwencji jest właśnie Muzeum Drukarstwa w Cieszynie (wzrost o ponad 60%) oraz Galeria Szyb Wilson (wzrost o 50%).

Industriada to jedyny festiwal w Środkowo-Wschodniej Europie, który promuje najciekawsze obiekty dziedzictwa przemysłowego w regionie. W tym roku w organizację święta włączyło się ok. 60 różnych podmiotów od samorządów lokalnych i instytucji kultury po prywatne zakłady przemysłowe.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama