, niedziela 14 lipca 2024
Cieszyn: Debata społeczna na temat dworca
Spotkanie odbędzie się w Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy”, 17 lutego, o godz. 16.00. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: Debata społeczna na temat dworca

MB
Ciągle ważą się losy strategicznego miejsca w Cieszynie, czyli dworca. Choć do zakończenia inwestycji jeszcze daleka droga, teraz jest moment, by przedyskutować, jak ma wyglądać to miejsce w przyszłości.

Już 17 lutego Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” odbędzie się debata społeczna na temat przyszłości dworca w Cieszynie. Obecnie trwają prace związane z opracowaniem dokumentacji projektowej węzła przesiadkowego w Cieszynie, które wykonuje wyłoniona w drodze przetargu Pracownia Architektoniczna Archex. Termin wykonania projektu został wyznaczony na 30 kwietnia br. Jeszcze jest czas, by mieszkańcy mogli zabrać głos w sprawie przyszłości swojego dworca.

Każdy, kto ma uwagi w sprawie dworca w Cieszynie, chce przedstawić propozycje rozwiązań lub po prostu chciałby dowiedzieć się czegoś na ten temat, może 17 lutego przyjść do Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” na specjalną debatę poświęconą pomysłom zagospodarowania przestrzeni budynku dworca PKP. Spotkanie zacznie się o godz. 16.00.

- Niezależnie od rodzaju i stopnia zależności z tym miastem mamy coś do przedyskutowania razem. Jeszcze w tym półroczu mają ruszyć roboty budowlane związane z przebudową budynku wcześniej będącego stacją / poczekalnią PKP przy Placu Hajduka, lecz by cokolwiek się zaczęło, architekci powinni wiedzieć, jakie funkcje ma spełniać planowany budynek - można przeczytać w zaproszeniu Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy”. - Są różne pomysły na zagospodarowanie nowej przestrzeni, które my możemy przedyskutować, możemy również zaproponować coś zupełnie innego. Możesz się spóźnić, możesz (a nawet powinieneś) przyprowadzić tych, którzy żywo się interesują problemem albo mają doświadczenia, którymi mogą się podzielić - dodają w zaproszeniu organizatorki.

Spotkanie odbędzie się w Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy”, 17 lutego, o godz. 16.00.

Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” organizuje kilkuosobowe spotkania, na któych tylko się ... gada. Nic więcej konstruktywnego z tego nie ma. Już było spotkanie na temat komunikacji z udziałem v-ce wtedy burmistrza, na którym tylko się wypowiadało parę osób, ale żadnych wniosków, ustaleń, postępu. Po prostu ... odbyło się.

Co to znaczy debata - byłem, widziałem, paru towarzyszy z kółka wzajemnej adoracji prześciga się w sposobie jak by tu
komuś dopieprzyć , problem w tym ,że czasami nie wiadomo komu, żałosne.

ej, ale chyba tablicy pamiatkowej bylego burmistrza nie ruszycie? :)

A czemu na stronie Krytyki Politycznej (na Facebooku) nie ma ani słowa na ten temat? Nie warto trochę wcześniej uprzedzać o takich spotkaniach?

Na tą część z pruskiego muru to tylko fadromkę i pyk !!!!!!!!!

Przepraszam ale ta debata jest bezsensowna, firma już robi dokumentację projektową i budowlaną więc Krytyka może sobie dyskutować, ale po co jak decyzje zapadły a firma mając koncepcje i mało czasu nie będzie nic przeprojektowywać , bo się zbierze grupa aktywistów i ma uwagi - trzeba było wcześniej zgłaszać takie rzeczy.
Druga sprawa -skąd pani redaktor ma wiedze że prace budowlane ruszą w pierwszym półroczy tego roku skoro Burmistrz realizację określił na lata 2016-2017 - proszę o konkretny fakt mówiący o rozpoczęciu prac.

Jakimi środkami finansowymi dysponuje ta krytyka polityczna, że za cel stawia sobie przedstawienie żądań funkcjonalności obiektu dworcowego. Kolejne gadanie dla gadania aby namieszać w ustaleniach już obowiązujących. Czy w tej galerii zasiadają architekci mający coś do powiedzenia czy ma to polegać tylko na robieniu zamętu i przypomnienie o własnym istnieniu?

Takie spotkanie nic nie da, i tak miasto zrobi swoje. Jestem w posiadaniu listy około 3 tys podpisów o to aby budynek dworca kolejowego w Cieszynie wyremontować do stanu użytkowności jak i dążenie do przywrócenia połączenia kolejowego Cieszyna z Bielsko Białą linia która obecnie jest zamknięta a koszta przywrócenia jej do ruchu po przez rewitalizację to około 170tyś zł ( co to jest dla powiatów).

Gdy lewak nie wie, jak poradzić sobie z poważnym problem (który czasem sam wywołał) organizuje debatę lub pokojowe marsze.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama