, czwartek 6 października 2022
Chcą poprawić bezpieczeństwo na drodze w Pogórzu. Będą zbierać podpisy
Mimo znaków ograniczających prędkość i informujących o terenie zabudowanym, wielu kierowców łamie przepisy w tym miejscu. fot: JMDodaj do Facebook

Chcą poprawić bezpieczeństwo na drodze w Pogórzu. Będą zbierać podpisy

JAKUB MARCJASZ
Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się akcja zbierania podpisów pod apelem dotyczącym montażu świateł na drodze powiatowej Cieszyn-Bielsko w Pogórzu. - Nikt nie jedzie tam 50 km/h - argumentuje Bogusław Moczała, skoczowski radny.

Chodzi o skrzyżowanie niedaleko Zespołu Szkół nr 5 w centrum Pogórzu. W ostatnim czasie doszło w tym miejscu do wypadku. Jadąca na rowerze 10-letnia dziewczynka, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zderzyła się z samochodem osobowym. Mieszkańcy mówią, że to nie pierwsza tego typu sytuacja w tym miejscu.

Mimo znaków ograniczających prędkość i informujących o terenie zabudowanym, wielu kierowców łamie przepisy w tym miejscu. Zagrożenie dla pieszych zwiększa też brak chodników. Z powodu zakrętu, który jest przed skrzyżowaniem, ograniczona jest widoczność. A w przypadku zamknięcia drogi S-1 to właśnie na tę drogę kierowany jest ruch z Bielska-Białej do Cieszyna. - Stoją tam radiowozy, straż miejska, ale to wszystko za mało - uważa radny Bogusław Moczała, który podczas ostatniej sesji Rady Miasta Skoczowa apelował, by spróbować rozwiązać ten problem.

Pomysłem jest montaż świateł lub budowa małego ronda. - W listopadzie planujemy przeprowadzić akcję zbierania podpisów w tej sprawie, aby mieć społeczne wsparcie, później wystąpimy z takim wnioskiem do powiatu - zapowiada Janina Żagan, burmistrz Skoczowa.

Według policyjnych statystyk, na całym odcinku ul. Bielskiej w Pogórzu od początku roku doszło do ośmiu zdarzeń drogowych: czterech kolizji i czterech wypadków, w których ranne zostały cztery osoby.

Do ostatniego wypadku doszło w ostatni piątek, 25 października, ok. godz. 20.40. - Nieznany sprawca kierując samochodem nieustalonej marki na wysokości cmentarza potrącił kobietę stojącą obok zaparkowanego daewoo lanosa. Sprawca odjechał z miejsca wypadku. Ranna 32-letnia bielszczanka trafiła do szpitala - informuje asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Policja szuka świadków tego zdarzenia. Wszystkie osoby, które mogą udzielić jakichkolwiek informacji na temat wypadku, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie pod nr tel. 33 851 62 00 lub bezpłatny nr alarmowy 997. W tej sprawie również można kontaktować się też z prowadzącym postępowanie pod nr tel. 33 851 61 94.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A może wiadukt ze ślimakami w Pogórzu byłby bardziej do rzeczy?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama