, środa 24 lipca 2024
Ceny biletów w komunikacji powiatowej szybują w górę
W związku z nie objęciem dopłatą z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych przez Wojewodę Śląskiego, powiatowych przewozów użyteczności publicznej w Powiecie Cieszyńskim w roku 2022, Organizator Transportu podwyższa z dniem 10 stycznia 2022 roku, średnio o 24% ceny za przejazdy w powiatowej komunikacji autobusowej. fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Ceny biletów w komunikacji powiatowej szybują w górę

Podwyżki, podwyżki i jeszcze raz podwyżki. Tym razem dotkną one wszystkich pasażerów korzystających z komunikacji powiatowej. Wojewoda Śląski w roku 2022 wstrzymał dopłaty, więc koszty przerzucone zostaną na pasażerów. Być może mogłyby gminy wziąć na siebie ten ciężar, ale porozumienia w tej sprawie nie ma i pewnie długo nie będzie. Pojawią się również ograniczenia w kursach.

Na stronie Starostwa Powiatowego pojawił się komunikat:

Uprzejmie informujemy, że w związku z nie objęciem dopłatą z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych przez Wojewodę Śląskiego, powiatowych przewozów użyteczności publicznej w Powiecie Cieszyńskim w roku 2022, Organizator Transportu podwyższa z dniem 10 stycznia 2022 roku, średnio o 24% ceny za przejazdy w powiatowej komunikacji autobusowej.

Ceny za bilety miesięczne wzrosną z ważnością od lutego br. Z dniem 10 stycznia 2022 roku wprowadzone zostaną czasowe (do odwołania), ograniczenia w powiatowej komunikacji autobusowej na liniach i w kursach o niskiej frekwencji podróżnych. Szczegółowe zmiany rozkładu jazdy podane są na stronach internetowych poszczególnych Operatorów (przewoźników) oraz na przystankowych tabliczkach rozkładowych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama