, sobota 13 sierpnia 2022
Bursztyn i Feniks w nowej szacie
PDPS filia Bursztyn w Kończycach Małych fot: powiat.cieszyn.plDodaj do Facebook

Bursztyn i Feniks w nowej szacie

JM, MAT. PRAS.
Bursztyn i Feniks w nowej szacie

PDPS Feniks w Skoczowie. fot. powiat.cieszyn.pl

Zakończyła się termomodernizacja Powiatowych Domów Pomocy Społecznej filii "Bursztyn" w Kończycach Małych i "Feniks" w Skoczowie. Realizacja obu inwestycji była możliwa dzięki pozyskanym dotacjom.

Na pierwsze zadanie Powiat Cieszyński pozyskał środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ktore pokryły 87 proc. kosztów. W sumie wartość przedsięwzięcia wyniosła około 1,8 mln. zł. W ramach zadania wykonano termomodernizację budynku mieszkalnego oraz budynku administracyjnego. W części głównej obiektu prace objęły m.in.: wykonanie nowej elewacji, wymianę dachu wraz z dociepleniem części ścian, wymianę okien i drzwi wejściowych, wykonanie nowej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej oraz remont i przebudowę kotłowni wraz z instalacją solarną, a także odwodnienie fundamentów. Podobnie w budynku administracyjnym wyremontowano i ocieplono dach, ściany zewnętrzne, wymienione zostały okna i drzwi oraz wykonano nową instalację c.o. i c.w.u.

W PDPS Feniks w Skoczowie termomodernizacja objęła: docieplenie ścian, wymianę okien i drzwi, docieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją, wykonanie instalacji solarnej, przebudowę wewnętrznej instalacji c.o. Wykonano także roboty dodatkowe, które objęły: wykończenie elewacji ścian z wymianą stolarki okiennej i pokrycia dachowego w budynku Kaplicy, montaż klap dymnych w klatkach schodowych budynku głównego, wykonanie instalacji RTV w budynku głównym oraz wykonanie konstrukcji stalowej pod kolektory słoneczne. Cała inwestycja kosztowała 1 mln 740 tys. zł, z czego 25 proc. zostało sfinansowane ze środków bezzwrotnych pozyskanych przez powiat.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama