, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Anna Grygierek w grupie ekspertów
Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek znalazła się w stałej grupie eksperckiej tych spotkań. fot: prezydent.plDodaj do Facebook

Anna Grygierek w grupie ekspertów

MB/MAT.PRAS.
W ubiegłym tygodniu w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbył się kolejny panel ekspercki poświęcony rozwojowi obszarów wiejskich. Tym razem dyskusja koncentrowała się wokół kwestii związanych z infrastrukturą dla rozwoju gospodarczego obszarów wiejskich. W debacie wzięła udział także burmistrz Strumienia, Anna Grygierek.

Obecna perspektywa finansowa jest ostatnią, w której dla Polski dostępne są tak znaczne zasoby finansowe. Konieczne jest zatem już teraz stworzenie mechanizmów finansowych i organizacyjnych, które pozwolą finansować rozwój lokalny obszarów wiejskich po roku 2020 oraz podniosą atrakcyjność zamieszkania i prowadzenia tam działalności gospodarczej.

Spotkanie poświęcone kwestiom związanym z infrastrukturą dla rozwoju gospodarczego obszarów wiejskich poprowadził Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Olgierd Dziekoński. Debatę rozpoczął szereg wystąpień. Następnie dyskusja skupiła się wokół trzech głównych zagadnień. Uczestnicy zastanawiali się, w jaki sposób racjonalnie i w sposób skoordynowany rozwijać infrastrukturę techniczną na terenach wiejskich dla aktywizacji działalności gospodarczej. Ponadto została poruszona kwestia, jak koordynować wydatkowanie środków unijnych, publicznych i rynku finansowego dla rozwoju infrastruktury na terenach wiejskich. Wśród głównych tematów próbowano odpowiedzieć także, jakie są potrzebne nowe rozwiązania prawne dla rozwoju infrastruktury technicznej na terenach wiejskich.

Olgierd Dziekoński podsumował dyskusję, po czym zaprosił uczestników na kolejne spotkanie poświęcone tym razem wspieraniu aktywności gospodarczej mieszkańców wsi. Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek znalazła się w grupie eksperckiej tych spotkań.

Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Fajno ta nasza gaździnka, ej.................

od wyborów samorządowych 2014 r. mam taką nieodpartą myśl, że wszyscy komentatorzy na lokalnych portalach są niestety hejterami ;(

Nie podobają mi się stylizacje pani Burmistrz Strumienia. Takie "ciotkowate". Fajna babka, a dodaje sobie 10 lat tymi garsonkami, sukienkami i fryzurą.

A ja sie cieszę, że naszego burmistrza zapraszają do Pałacu. W końcu było tam kilkanaście osób. To o czymś świadczy.

A ja się bardziej cieszę z tego, że zaprosili naszego Tuska do Brukseli. Mamy Króla Europy choć tam jest dużo więcej osób. To o czymś świadczy.

Nijak rzecz jasna. Pani burmistrz traci czas za który płacą mieszkańcy Strumienia.
Jesteśmy tuż przed wyborami prezydenckimi. Fajnie to wygląda, gdy urząd prezydencki wczuwa się w troski swego ludu. Nawiasem mówiąc prowadzący też nie jest wybitnym specjalistą od samorządów, ale za to z PO. Wcześniej pilotował sprawę kredytów pobranych we szwajcarskich frankach - z wiadomym efektem.
Prawie czterystu ludzi z kancelarii prezydenckiej dublujących tak naprawdę zakres prac rządu musi się czymś wykazać i uzasadnić rację bytu. (średnia pensja w 2013 r. - 9205 zł.)
Tematem następnej nasiadówki ma być "wspieranie aktywności gospodarczej mieszkańców wsi" choć pierwszy spotkany rolnik udzieliłby z łatwością kilku skutecznych porad na rozwiązanie tego problemu.

Fajnie tylko jak to sie ma dla Strunienia ? bo za bardzo nie rozumem..prosze o pomoc w wyjasnieniu

Wybory Bula Komorowskiego na prezydenta. Tyle i tylko tyle!!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama