, poniedziałek 22 kwietnia 2024
ALFA – bo kochamy zwierzaki
Zmiana podejścia do zwierząt spowodowała, że baczniej zwracamy uwagę na potrzeby naszych domowych podopiecznych.  fot: ALFADodaj do Facebook

ALFA – bo kochamy zwierzaki

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ALFA – bo kochamy zwierzaki


ALFA – bo kochamy zwierzaki

Pod jednym dachem z ludźmi mieszka już w Polsce 14 milinów psów i kotów, do tego trzeba doliczyć chomiki, króliki, szynszyle i rybki. Jeśli w jakimś domu nie ma jeszcze zwierzaka, statystycznie rzecz biorąc, na pewno można go znaleźć po sąsiedzku. Przez ostatnie lata w Polsce zmienił się sposób, w jaki traktujemy naszych milusińskich.

„Zwierzęta mają takie samo prawo do świata jak ludzie, skoro na nim są, świat do nich należy.”

Zmiana podejścia do zwierząt spowodowała, że baczniej zwracamy uwagę na potrzeby naszych domowych podopiecznych. Jeszcze niecałe pokolenie temu dla każdego właściciela psa i kota było oczywiste, że dieta jego ulubieńca opiera się przede wszystkim na resztkach ze stołu. W psiej misce lądowała breja z pozostałości szkolnych kanapek, zupy pomidorowej oraz ryżu, pośrodku której dumnie wznosiła się wygotowana kość z rosołu.
Zwierzęta, podobnie jak ludzie potrzebują jednak zbilansowanej diety, która zapewni im prawidłowy rozwój i zdrowie. Warto również zaskarbić sobie uznanie i zapewnić pupilowi jakąś pyszną przekąskę. Stąd też karmy dla zwierząt dzielimy na pełnoporcjowe i uzupełniające.

Czym jest karma pełnoporcjowa?

Pożywieniem, które jest kompletne oraz zbilansowane i dostarcza zwierzęciu wszelkich niezbędnych składników odżywczych i witamin. Ponadto są bezpieczne oraz charakteryzują się odpowiednią strawnością, stałością składu i dobrym smakiem. Taka karma może być jedynym źródłem pożywienia pupila. Wśród nich możemy znaleźć również produkty skierowane do konkretnych grup zwierzaków i ich indywidualnych potrzeb. Istnieją karmy pełnoporcjowe przeznaczone dla karmiących samiczek albo dla seniorów. Nie tylko zaspokajają podstawowe potrzeby takiego zwierzaka, ale też
uwzględniają jego stan zdrowia czy okresowe zapotrzebowanie na dodatkowe składniki odżywcze.
Jednak poza tym właściciele często chcą zaserwować swoim podopiecznym coś dodatkowego. I tutaj najlepszym wyborem są karmy uzupełniające. Zazwyczaj ich zadanie to urozmaicenie diety. Istnieje także grupa tzw. przekąsek funkcjonalnych, która czasem jest traktowana jako rodzaj karm uzupełniających. Wspomniane przekąski mają zazwyczaj za zadanie dodatkowo wpływać na zdrowie zwierzaka, np. zlikwidować kamień nazębny czy zniwelować ryzyko tworzenia złogów sierści.

Dbając o zdrowie naszych zwierząt warto sięgnąć po dobre i sprawdzone produkty

Firma ALFA działa na rynku zoologicznym od ponad 25 lat, oferując produkty najwyższej jakości. W styczniu 2015 roku został dokonany przełom w systemie sprzedaży karm i art. dla zwierząt. Powstał nowoczesny salon sprzedaży umożliwiający robienie zakupów on-line, przy uwzględnieniu opcji porównania cen w Internecie na wybrane towary. Klient ma wybór produktów wielu renomowanych producentów. W sklepie ALFA na powierzchni ok. 10 tys. m kw. Znajdziemy również kojce, budy czy karmniki. Odwiedzając sklep, nasz czworonożny pupil może liczyć na poczęstunek i swobodę poruszania się po sklepie. Stworzony specjalny wybieg przy salonie pozwala również spędzić aktywnie czas podczas zakupów.

Firma ALFA służy fachową informacją o produktach i ich walorach użytkowych. Zapewnia miłą i profesjonalną obsługę. Z ofertą można zapoznać się bezpośrednio odwiedzając salon sprzedaży lub skorzystać z zakupów w sklepie internetowym. Współpracując
z wieloma firmami kurierskimi, ALFA dostarcza towar na terenie całego kraju oraz poza jego granicami.

Tylko sprawdzone produkty

Od 1969 roku EUKANUBA z najwyższą dbałością troszczy się o dobrą kondycję psów i kotów. To właśnie marki EUKANUBA i IAMS firmy Spectrum Brands, od lat uznawane są za wiodące na rynku zoologicznym na świecie. Owocna współpraca Spectrum Brands z hurtownią zoologiczną ALFA, dystrybutorem karm EUKANUBA i IAMS pozwala realizować najważniejszy cel w branży, jakim jest dbałość o dobrostan zwierząt. 10-letnie obserwacje EUKANUBA nad długowiecznością psów wniosły ogromny wkład w kształtowanie podejścia żywieniowego. Pomogły zdefiniować wpływ, jaki mają poszczególne składniki karmy na zachowanie zdrowia i doskonałego samopoczucia zwierząt towarzyszących. Dzięki tej wiedzy wiemy, jak karmić psy, aby zachowały zdrowie i aktywność przez całe swoje życie.

ALFA

ul. Bugajska 37, 42-208 Częstochowa

tel. 34 363 72 00,

e-mail: biuro@pethouse.pl

https://pethouse.pl/

SPRZEDAŻ WYSYŁKOWA

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama