, poniedziałek 26 września 2022
Żubrzyk przyszedł na świat
Młody żubrzyk na razie nie ma imienia. fot. Tomasz Fritz/Gazeta.pl Dodaj do Facebook

Żubrzyk przyszedł na świat

MARCIN CZYŻEWSKI/Gazeta.pl
W Leśnym Parku Niespodzianek pojawił się młody żubrzyk. Jego pracownicy bardzo się cieszą, choć przyznają, że nie spodziewali się w tym roku takiego przychówku.
Rodzina żubrów mieszka w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu od pięciu lat. Tata - Pozyton - przyjechał tu z Wolińskiego Parku Narodowego, a mama - Ponia - z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Ich pierworodny przyszedł na świat w 2007 roku. Potem pojechał do Niemiec. Kolejny żubrzyk pojawił się w zeszłym roku i do dzisiaj hasa po zboczach ustrońskiej Równicy. Tymczasem w środę na świat przyszedł tu kolejny młody żubrzyk.

Dla pracowników parku była to nie lada niespodzianka. - Po prostu w porze karmienia jeden z opiekunów zwierząt zauważył, że obok Poni leży malutki żubr. Nie spodziewaliśmy się w tym roku takiego przychówku. Po naszej żubrzycy ciężko poznać, czy jest w ciąży, czy nie. A w naturze samice żubra mają potomstwo raczej raz na dwa lata. Widać jest im u nas bardzo dobrze. Bardzo się cieszymy z kolejnego mieszkańca - mówi Paweł Machnowski, szef ustrońskiego parku.

Młody żubrzyk - na razie jego płeć jest nieznana - spędza cały czas z mamą. Leży obok niej w cieniu drzew i domaga się mleka. Cała żubrza rodzina, a zwłaszcza maluch, cieszy się ogromną popularnością wśród gości parku.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama