, niedziela 19 maja 2024
Żubr z Ustronia już ochrzczony
Byczek Postron z mamą Ponią. for. ER Dodaj do Facebook

Żubr z Ustronia już ochrzczony

ER
Mały żubr, który kilka tygodni temu przyszedł na świat w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu został ochrzczony. Nosi imię Postron.
Maluch jest synem Pozytona i Poni. Żubry poznały się w 2005 roku, gdy przyjechały pod Równicę — ona z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, on z Wolińskiego Parku Narodowego. Wielkie zwierzaki od razu przypadły sobie do gustu, stworzyły parę i nie rozstają się. Mieszkają w 6-hektarowej zagrodzie z jeleniami. Razem spacerują, odpoczywają i zajadają trawę. Od kilku tygodni towarzyszy im maluch.

Żubr długo nie miał imienia, bo pracownicy parku nie byli pewni, czy to chłopak czy dziewczynka, a gdy już okazało się, że to jednak byczek, nie mogli zdecydować się, jak go nazwać. W końcu z pomocą przyszli czytelnicy Gazetycodziennej.pl oraz słuchacze Radia 90, którzy zgłaszali swoje propozycje. Jedną z nich był Postron i to takie imię zaakceptowali pracownicy parku.

Maluch musiał otrzymać imię zaczynające się na „p", gdyż wymaga tego Ministerstwo Środowiska, które ewidencjonuje wszystkie polskie żubry.
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Co to za imie Postron...??! Pokemon by bylo lepiej...

on mi wygląda na Peruna...

Ministerstwo środowiska wymaga, zeby imiona zaczynały się na "Po"... Taki mały błędzik:)

Chyba na "Pi" a nie "Po"!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama