, piątek 27 stycznia 2023
Wybierz imię dla małego żubra i wygrywaj!
Kilkudniowy byczek (z mamą Ponią) czeka na imię. for. ER Dodaj do Facebook

Wybierz imię dla małego żubra i wygrywaj!

ER
Parka żubrów, która od dwóch lat pomieszkuje w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu doczekała się potomstwa. Maluch pojawił się na świecie kilka dni temu i od razu stał się największą atrakcją turystyczną parku.
Pozyton ma pięć, a Ponia cztery lata. Są ulubieńcami gości odwiedzających park, bo to największe zwierzęta, jakie można tutaj zobaczyć. Żubry poznały się w 2005 roku, gdy przyjechały pod Równicę — ona z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, on z Wolińskiego Parku Narodowego. Wielkie zwierzaki od razu przypadły sobie do gustu i stworzyły parę. Od tego czasu praktycznie nie rozstają się. Mieszkają w 6-hektarowej zagrodzie z jeleniami. Razem spacerują, odpoczywają i zajadają trawę. Od kilku dni towarzyszy im maluch. — Jego narodziny były wielkim wydarzeniem, bo to pierwszy potomek Poni i Pozytona, no i pierwszy żubr nizinny, który przyszedł na świat w Beskidach — cieszy się Paweł Machnowski, szef Leśnego Parku Niespodzianek.

Mały żubr czuje się świetnie. Biega za matką i wychciewa mleko albo odpoczywa w ocienionym zagajniku. Matka nie spuszcza go z oka, a gdy w pobliżu pojawi się ktoś obcy, od razu ustawia się tak, jakby zaraz miała atakować. — Raz mnie pogoniła i wystarczy. Teraz wchodząc do zagrody jestem bardzo ostrożny. Rodzice byczka są bardzo wyczuleni na punkcie bezpieczeństwa — mówi Aleksander Skrzydłowski, który opiekuje się żubrami. Teraz cała załoga parku myśli nad imieniem dla byczka. Musi się ono zaczynać na literę „p", bo od tej litery zaczynają się też imiona rodziców. — Poza tym w ten sposób Ministerstwu Środowiska będzie łatwiej ewidencjonować tego największego europejskiego ssaka — wyjaśnia Paweł Machnowski.

Zapraszamy wszystkich Czytelników Gazetycodziennej.pl do nadsyłania na adres redakcji (redakcja@gazetacodzienna.pl) propozycji imiona dla małego byczka. Autorów najlepszych propozycji nagrodzimy wejściówkami do Leśnego Parku Niespodzianek.
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Moze Pablo?

A może PUZON ??? Znam takiego psa. Jest super !! to może żubr też ???

Toz jako sie narodzil w Ustroniu to niech sie nazywo:
P I E K N Y

... albo PERLA

imie musi zaczynac sie na PO

Moze POLAK

A moze POKRAK?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama