, sobota 9 grudnia 2023
Wielki Brat w ChybiuDodaj do Facebook

Wielki Brat w Chybiu

GZC/WO
Kolejne gminy po Skoczowie, Ustroniu i Wiśle chcą wprowadzać monitoring ulic. Centrum Chybia już tej jesieni będą obserwować dwie obrotowe kamery, a Strumień rozważa instalację podglądu.
W Chybiu monitoring obejmie okolice skrzyżowania ul. Dworcowej i Bielskiej oraz park obok amfiteatru. — Spodziewam się, że kamery zaczną działać we wrześniu. Podgląd na centrum Chybia będą mieli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strumieniu. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ wcześniej dochodziło u nas do różnych incydentów. Młodzież często zbiera się w parku, pije tam i rozrabia. Dlatego chcemy wspomóc policjantów w walce z tym uciążliwym procederem — mówi Elżbieta Dubiańska-Przemyk, wójt Chybia.

Również Strumień poważnie myśli o kamerach. — Jeśli monitoring sprawdzi się w Chybiu, z pewnością wspólnie z radnymi i policją będziemy dyskutować, czy nie zdecydować się na podobną inwestycję u nas w przyszłym roku — mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama