, piątek 27 stycznia 2023
Ustroń: Rynek rozkopany, ale wkrótce wypięknieje
Prace przy przebudowie Rynku idą pełną parą. Na zdjęciu Wiktor Kuboszek i Henryk Sitek. fot. ER Dodaj do Facebook

Ustroń: Rynek rozkopany, ale wkrótce wypięknieje

ER
Ustroń: Rynek rozkopany, ale wkrótce wypięknieje

Tak ustroński rynek ma wyglądać po zakończeniu budowy. fot. ARC

W uzdrowisku trwa przebudowa Rynku. Z placu przed ratuszem zniknęły samochody, a w niedługim czasie pojawią się fontanna, kawiarenki, amfiteatr, ławeczki i turyści.
Mieszkańcy uzdrowiska i kuracjusze, którzy przyjeżdżają pod Równicę wypoczywać i leczyć się w sanatoriach od lat narzekali, że w mieście nie ma centralnego miejsca, gdzie można by było usiąść przy kawie ze znajomymi. Są różne lokale, park, bulwary Wisły, ale brakowało reprezentacyjnego Rynku. Władze miasta wreszcie postanowiły, że w Rynek zamienią plac przed ratuszem. Urzędnicy wyrzucili z niego dworzec autobusowy, przebudowali okoliczne ulice i wybudowali nowy parking, żeby po usunięciu spod urzędu samochodów było gdzie parkować.

Pierwszy projekt modernizacji placu wykonany przez architektów z Bielska-Białej nie uzyskał akceptacji mieszkańców. Po prostu nie spodobał się. Dopiero drugi, pracowni z Krakowa, przypadł im do gustu. Miasto zdobyło też 3 mln zł unijnej dotacji, dzięki której Rynek zmieni się nie do poznania. — Wreszcie będziemy mieć centrum z prawdziwego zdarzenia — cieszy się Andrzej Siemiński, naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego w Ustroniu. Brzydki asfalt zastąpi stylowy granit. Pojawią się nowe latarnie i ławeczki. Na środku placu wyrośnie fontanna, a na wprost ratusza — zadaszona estrada, gdzie w sezonie turystycznym będą występowały zespoły regionalne. Będą też kawiarenki z ogródkami letnimi. Prace trwają od wiosny. Pierwsze efekty przebudowy już widać, ale w pełnej krasie nowy plac zobaczymy dopiero w przyszłym roku. Przebudowa Rynku pochłonie w sumie 6 mln zł.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama