, piątek 29 września 2023
Służby ratownicze z Polski i Czech chcą wspólnej siedzibyDodaj do Facebook

Służby ratownicze z Polski i Czech chcą wspólnej siedziby

ER
Czy służby ratownicze – straż pożarna oraz pogotowie z Cieszyna i Czeskiego Cieszyna, będą miały jedno centrum wyjazdowe nad Olzą? Wiele na to wskazuje.
Karetki z Cieszyna i Czeskiego Cieszyna od prawie dwóch lat mogą kursować za granicę dowożąc pacjentów do szpitali (wcześniej pacjenci musieli być przenoszeni z karetki do karetki na przejściu granicznym). Również strażacy z Cieszyna mogą jeździć do pożarów w Czechach. Na razie jednak nie było takiej potrzeby.

Teraz czas na wspólną siedzibę służb ratowniczych z Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Chcą jej obie strony, bo po co praktycznie w jednym mieście przedzielonym graniczną Olzą utrzymywać dwie jednostki straży pożarnej i dwa pogotowia oraz kilka budynków. Tym bardziej, że od 1 stycznia oba kraje przystąpią do układu z Schengen znoszącego kontrole graniczne.

Samorządowcy i strażacy z obu stron granicy spotkali się w tym tygodniu Czeskim Cieszynie, aby rozmawiać o szczegółach. Wstępnie ustalili, że komenda straży będzie po jednej stronie granicy, a centrum zarządzania kryzysowego po drugiej. — W październiku ma dojść do uroczystego podpisania porozumienia o współpracy — mówi burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama