, wtorek 6 czerwca 2023
Skoczów: Manifestacja jedności z LO (zdjęcia)
Spotkanie na rynku miało przede wszystkim zachęcić gimnazjalistów do kontynuowania nauki w skoczowskim ogólniaku. fot. Ryszard Duława Dodaj do Facebook

Skoczów: Manifestacja jedności z LO (zdjęcia)

KATARZYNA KOCZWARA, zdjęcia: RYSZARD DUŁAWA
I Zlotowa Majówka z Liceum Ogólnokształcącym w Skoczowie za nami. Było kolorowo, muzycznie, sportowo i smacznie. - Jest to impreza, która ma być formą walki o liceum. Chcemy zachęcić potencjalnych kandydatów, by wybrali właśnie tę szkołę - mówi Kamila Duda, absolwentka skoczowskiego ogólniaka.
W sobotę, 14 maja, pracownicy szkoły cały dzień udzielali się na skoczowskim rynku. - Od godziny 10 trwały zabawy dla dzieci, troszkę też hałasowaliśmy reklamując imprezę, która zaczęła się o godzinie 16. Jest to zLOtowa majówka. Zaplanowaliśmy, że nasi absolwenci, uczniowie i sympatycy zlecą się na skoczowski rynek, aby pokazać wyraz sympatii dla naszej szkoły, ale także dla Skoczowa. Rozdajemy sympatyczne tarcze, które z jednej strony symbolizują tarczę liceum, z drugiej strony na tarczy znajduje się napis "I LOve Skoczów" - wyjaśnia Małgorzata Orawska, współorganizatorka imprezy i pedagog szkolny.

Im bliżej było godziny 16.00, tym więcej osób pojawiało się na rynku. Kilka minut po godzinie 16.00 burmistrz Skoczowa Janina Żagan i dyrektor liceum Tadeusz Gaś słowami "poloneza czas zacząć" dali sygnał do wspólnego tańca. - Cała impreza rozpoczęła się polonezem, który zatańczyła połowa społeczności zgromadzonej na rynku. W pierwszych parach, w strojach narodowych, zatańczyli nasi uczniowie, w kolejnych osoby odpowiedzialne zarówno za miasto jak i powiat, czyli nasi radni. Naliczyłam 48 par - mówi pedagog. - Polonez wyszedł lepiej niż na mojej studniówce, gdzie mieliśmy przynajmniej 10 prób - dodaje Kamila Duda, absolwentka skoczowskiego liceum.

PISALIŚMY: ZLOtowa Majówka w Skoczowie

Spotkanie na rynku miało przede wszystkim zachęcić gimnazjalistów do kontynuowania nauki w skoczowskim ogólniaku. - Jest to miejsce bardzo przyjazne dla młodzieży, jest mnóstwo różnych imprez, wycieczek. Nauczyciele są wyrozumiali - zapewnia Kamila, która maturę zdawała 3 lata temu. Obecni na rynku gimnazjaliści przyszli kibicować swoim kolegom, którzy pojawili się na scenie. - Jest bardzo fajnie. Zachęca do wyboru tej szkoły, inne nie robią takich imprez. Jesteśmy tu też, aby popatrzeć na naszych kolegów - przyznaje Magdalena Śliż.

ZLOtowa majówka to także, a może przede wszystkim, próba walki o szkołę. Na skoczowskim rynku zjawili się przedstawiciele władz miasta i powiatu. - Mam nadzieję, że to nasi sprzymierzeńcy w walce o szkolę, że w ostatecznym boju, który się rozegra na radzie powiatu, głosy pozytywne na temat naszego liceum i rozsądek zwycięża, że szkoła pozostanie w tym miejscu, w którym jest - mówi Małgorzata Orawska.

- To jest manifestacja jedności, że uczniowie, rodzice, mieszkańcy jesteśmy wszyscy razem. Chcemy, aby ta szkoła się rozwijała, Skoczów na to zasługuje - zauważa Janina Żagan, burmistrz Skoczowa. I dodaje: - Jestem zachwycona, że tylu młodych ludzi tu jest, że są absolwenci. Że to są ci ludzie, których znamy z różnych pełnionych funkcji. Bardzo się cieszę, że nasze skoczowskie liceum istnieje, że dzieci mogą się uczyć na miejscu. Mogą dojeżdżać z okolicznych wsi jeden czy dwa przystanki, a nie męczyć się dojazdami do Cieszyna czy Bielska. Będziemy robić wszystko, żeby liceum w Skoczowie się rozwijało.

PISALIŚMY: Stanowcze "nie" dla przeniesienia LO w Skoczowie!

Przez cały czas trwania imprezy na scenie prezentowali się uzdolnieni uczniowie, absolwenci szkoły, a także zaproszeni goście. Równolegle odbywał się także turniej sportowo-rekreacyjny pod patronatem burmistrz Skoczowa pod hasłem "Skocz do Skoczowa".

- Cały czas trwa zapisywanie uczniów w Kronice Absolwentów, klasa która zjawi się najliczniej, otrzyma dużą pizzę - mówi Dorota Kochman, absolwentka prowadząca koncert.

Goście dopisali, ale organizatorzy nie kryją lekkiego rozczarowania. - Jeśli chodzi o frekwencję, myślę, że jest stanowczo za mało ludzi. Jest dużo osób, które są w Skoczowie, a których tutaj nie ma. Nie wiem dlaczego - przyznaje Kamila Duda.

Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto


Foto
Komentarze: (15)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

wolne żarty, najpierw się leczyć!

O które przykłady chodzi? z tym złym przykładem?

codzienna jest zależna? :D teoria zła!

powiatowej Beaty M. sa zaraz usuwane przeciez tam zadnego zniewazania nie bylo , co to za polityka ......?????????????????????????????

plany, by startowała w wyborach do Sejmu - uwłaczające zdrowemu rozsądkowi. Kto ja ciut bliżej zna, wie o co chodzi...

zawsze to jakas alternatywa na imprezke :) oby sie cos w skoczowie czesciej działo bo tu nuuudy

daje zly przyklad to dlaczego nie mozna tego napietnowac ..........???????

miasto Skoczów...

A nie robic szopki!

Zawsze będzie ktoś, kto narzeka i mu się nie podoba. Impreza świetna, biorąc pod uwagę, że robiona po raz pierwszy i tak szybko. Jak za rok lepiej rozreklamujecie to rynek wszystkich nie pomieści! A tak nawiasem mówiąc trochę szkoda, że w ramach solidaryzowania się z LO tak niewielu było Skoczowiaków, a szczególnie przedstawicieli oświaty skoczowskiej. No i na scenie zagościli uczniowie tylko jednego gimnazjum! A w Skoczowie mamy ich aż sześć! Trochę wstyd!

Świetna impreza, mocno integrująca. Ogromny szacunek dla organizatorów! Strasznie szkoda, że deszcz pokrzyżował plany na to popołudnie i wieczór. Pięknie! Oby tak dalej!

co za hipokryzja przecież Pani Burmistrz ma wielki udział w przenosinach LO a tu udaje że jest inaczej wstyd !!!

Świetna inicjatywa, gratuluje, ale możecie skończyć jak Mechan.

Duża pizza na ponad 20 osób to zdecydowanie nietrafiona neispodzianka.. Już lepiej było dać po balonie.

i tyle.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama