, sobota 13 lipca 2024
Skoczów: Kuźnia bliska strajkuDodaj do Facebook

Skoczów: Kuźnia bliska strajku

WO/DZ
W Zakładach Kuźniczych trwa referendum w sprawie przystąpienia załogi do strajku. Pracownicy domagają się przede wszystkim podwyżek płac.
— Nasze podstawowe żądania to podwyżka płac zasadniczych dla załogi o około 700 zł oraz przestrzeganie przez pracodawcę pakietu socjalnego, który został wcześniej przez niego podpisany, a którego obecnie nie przestrzega — mówi Jan Ziarko, przewodniczący Związku Zawodowego Solidarność w Zakładach Kuźniczych. Ponadto związkowcy chcą, żeby ludzie pracowali przez pięć dni w tygodniu. Obecnie zakład działa od poniedziałku do soboty, co znacznie utrudnia pracownikom życie rodzinne.

W Zakładach Kuźniczych, które produkują stalowe elementy m.in. dla przemysłu motoryzacyjnego i górnictwa, pracuje 920 osób, z czego 630 w Skoczowie, a 290 w Ustroniu. W piątek będzie wiadomo czy załoga przystąpi do strajku.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama