, czwartek 7 grudnia 2023
Sądny dzień na drogach
Dwa domy w Ustroniu zostały uszkodzone przez drewniane bale, które w wyniku wypadku spadły z tira. fot. Jan Bacza Dodaj do Facebook

Sądny dzień na drogach

WO
Dwie osoby zostały ranne, w tym jedna bardzo poważnie, w dzisiejszych wypadkach na drogach Śląska Cieszyńskiego. Przyczyny? Brawura kierowców i deszcz.
— Od samego rana jeździmy praktycznie od kolizji do kolizji — skarży się asp. szt. Ireneusz Korzonek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. W środę na Śląsku Cieszyńskim doszło do dwóch wypadków i dziewięciu kolizji.

Najpoważniej wyglądał wypadek, który wydarzył się przed południem na wysokości zakładów Mokate na Wiślance w Ustroniu. 22-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego wracał z Beskidów tirem załadowanym drewnem. Nie dostosował jednak prędkości do trudnych warunków panujących na dwupasmówce; przestraszył się, że jego volvo zaczyna płynąć po drodze, przyhamował i stracił panowanie nad tirem. Ciężarówka z impetem wypadła z drogi do rowu. Siła uderzenia była tak duża, że bale drewna rozerwały łańcuchy i jak taran zaczęły bić w pobliskie domy. W jednym ze ścian posypał się tynk, w drugim nawet cegły, ale całe szczęście mieszkańcom i kierowcy nic się nie stało. — 22-latkowi zabrakło doświadczenia, bo dopiero od kilku tygodni ma prawo jazdy na tiry — mówi Ireneusz Korzonek.

Obrażenia odnieśli natomiast uczestnicy dwóch wypadków w Nierodzimiu, gdzie samochód najechał na rowerzystę (ma złamany obojczyk) i w Cieszynie na ul. Katowickiej, gdzie na przejściu dla pieszych auto wjechało w starszą kobietę. — Ma poważne obrażenia i walczy o życie. Po przewiezieniu jej do szpitala nie odzyskała przytomności — dodaje Korzonek.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

co za idiota dwudziestolatkowi dał tira i drewno do przewozu! po dwóch tygodniach prawajazdy?????????????

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama