, środa 24 lipca 2024
Przewiozły miliony i pójdą na złom
Krzesełka czekają na kupców. fot. WO Dodaj do Facebook

Przewiozły miliony i pójdą na złom

ER
Po wybudowaniu nowoczesnej kolejki na Czantorię w Ustroniu, stare krzesełka stały się niepotrzebne i można je sobie kupić.
Kolej Linowa na Czantorię powstała 40 lat temu. W ubiegłym roku została zmodernizowana. Przestarzałe technologicznie krzesełka, które jechały na górę bardzo powoli i w dodatku często się psuły, zastąpiła najnowocześniejsza kolejka w kraju mknąca z prędkością 18 km/h (podróż na Czantorię skróciła się z 20 do 7 minut). Zarząd Kolei Linowej Czantoria początkowo liczył, że jeszcze sprzeda starą kolejkę. Ogłosił nawet przetarg. Niestety, nikt się nie zgłosił. —W sumie się nie dziwię, to był złom. Mógłby być problem z dopuszczeniem kolejki do użytkowania — przekonuje Czesław Matuszyński, prezes Kolei Linowej Czantoria.

22 przęsła poszły na złom. 152 krzesełka, które przez lata przewiozły miliony turystów jeszcze leżą przy nowym wyciągu, ale być może i one pójdą do przetopienia. — Trochę szkoda by było, bo dbaliśmy o nie i są w niezłym stanie. Takie nowe krzesełko kosztuje 4 tys. zł, a my moglibyśmy sprzedawać nasze używane po 1 tys. zł. A może ktoś chciałby sobie kupić pojedyncze krzesełko na pamiątkę? Polecamy — uśmiecha się Czesław Matuszyński. Jeżeli chętni się nie znajdą, to krzesełka też skończą na złomie.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama