, poniedziałek 11 grudnia 2023
Pogranicznicy zamknęli nielegalną rozlewnię i jej właścicielaDodaj do Facebook

Pogranicznicy zamknęli nielegalną rozlewnię i jej właściciela

WO
Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali w czwartek pod Cieszynem nielegalną rozlewnię alkoholu, w której mogły być produkowane nawet 2 tys. litrów spirytusu miesięcznie.
— W trakcie prowadzonej kontroli drogowej funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali samochód osobowy marki Ford, którym poruszał się 24-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił mocno obciążony tył pojazdu. Jak się okazało, w bagażniku znajdowało się 36 pięciolitrowych pojemników ze 180 litrami rozcieńczalnika spirytusowego. Funkcjonariusze podejrzewali, że skażony spirytus może być wykorzystywany do produkcji alkoholu w nielegalnej rozlewni i podjęli decyzję dokonania przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny. Na posesji położonej niedaleko Cieszyna, znaleźli kolejnych 30 litrów rozcieńczalnika spirytusowego oraz 56 litrów wódki w litrowych i półlitrowych butelkach gotowych do sprzedaży — opowiada major Grzegorz Klejnowski, rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

W garażu funkcjonariusze znaleźli też kompletną linię do rozlewania alkoholi, kilkaset pustych butelek, etykiety z napisem „Spirytus rektyfikowany”, kapslownicę, nakrętki oraz barwniki i substancje smakowe. — Rozcieńczalnik po odkażeniu mógł być mieszany z wodą i barwnikami, a następnie rozlewany do butelek. Wódka z tej nielegalnej rozlewni mogła następnie trafiać na przygraniczne bazary po polskiej i czeskiej stronie — dodaje major Klejnowski. Wartość  rynkowa zarekwirowanej wódki wynosi ok. 20 tys. zł.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

I co otrół sie ktoś? Wszyscy robią nalweki z tego spirytusu i sobie chwalą. A koszty poprosu 5 zl za o,5 l Wielkie nieba ze zlapali zaradnego czlowieka Ministrowie nakradli w swoim czasie wiecej na przekrętach z alkoholem i co i nic moze Urząd Skarbowy ich dosięgnol?Dajcie ludziom życ chyba ze...jest to produkt szkodliwy to o tym piszcie!!!!ale na sląsku cieszynskim jest ten sirytus od lat i pija go nawet ci ze skarbowki.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama