, sobota 25 maja 2024
Papierosy ukryte w kołach
Łącznie w kołach schowanych było 7 550 paczek, czyli 151 tys. sztuk papierosów. fot. ARC Dodaj do Facebook

Papierosy ukryte w kołach

WO
Niecodzienny sposób na wywiezienie z Polski tysięcy paczek papierosów znalazł kierowca samochodu, którego w środę zatrzymali do kontroli celnicy. Ukrył je w kołach.
— Celnicy z cieszyńskiej Grupy Mobilnej w trakcie działań kontrolnych prowadzonych na drodze dojazdowej do granicy poddali rewizji samochód dostawczy podążający do Czech z ładunkiem ośmiu kompletnych kół do ciężarówek. Kierowca twierdził, że wywozi je zagranicę do renowacji. Po ich rozmontowaniu okazało się , że w oponach ukryte są papierosy, łącznie ponad 7,5 tys. paczek bez polskich znaków akcyzy — mówi Elżbieta Gowin, rzeczniczka prasowa Izby Celnej w Katowicach.

Wobec kierowcy wszczęto sprawę karną skarbową. Odpowie on za narażenie Skarbu Państwa na straty z tytułu niezapłaconych należności celnych i podatkowych w kwocie 57 tys. zł.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

to spryciula:::::::::::):):):)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama