, czwartek 25 lipca 2024
Pamiętają o papieżu
Jan Paweł II 22 maja 1995 roku podczas wizyty w kościele ewangelickim w Skoczowie. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Pamiętają o papieżu

EP/Głos Ludu
Jana Pawła II wspominają dziś ludzie w wielu zakątkach świata. 2 kwietnia mijają cztery lata od śmierci papieża. Pamiętają o tym także Zaolziacy.
– W Polsce obchody śmierci Ojca Świętego są bardzo ważne, odbywają się w wielu miejscach. Także na Zaolziu organizowane są msze czy spotkania z okazji tej rocznicy. W naszej parafii obchody odbywają się po raz trzeci - tłumaczy Ksiądz Robert Wojnowski z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czeskim Cieszynie.

Członkowie parafialnego koła modlitewnego co miesiąc spotykają się przy wspólnej modlitwie w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II, a raz w roku przypominają rocznicę jego śmierci. Obchody rozpoczęły się tutaj wczoraj, jak co roku zainaugurowało je otwarcie w sali parafialnej wystawy o papieżu – w tym roku pod nazwą „Jan Paweł II – Pielgrzym i Misjonarz”. Nie zabrakło modlitwy, programu muzyczno-poetyckiego, odbyła się Droga Krzyżowa. Kolejne dni obchodów to m.in. prelekcje filmów o papieżu.

– Codziennie będą wyświetlane filmy związane z życiem i pielgrzymkami Jana Pawła II. W sobotę o godzinie 19.00 zapraszamy wszystkich sympatyków na spotkanie grupy modlitewnej, a o 20.30 odbędzie się modlitwa i adoracja o rychłą beatyfikację. W niedzielę, ostatni dzień uroczystości, będzie msza święta, podczas której zaśpiewa młodszy chór naszej parafii, Ad Dei Gloriam, a gościnnie wystąpi Sekstet Wokalny Musicae Amantes – informuje Jadwiga Franek, organizatorka obchodów rocznicowych. – Kilka razy spotkałam się z Janem Pawłem II. Był wielkim człowiekiem pod każdym względem, papieżem szanowanym i kochanym przez miliony ludzi, a równocześnie był dobrym samarytaninem, wujkiem dla wielu młodych, takim tatą duchowym dla wszystkich ludzi – dodaje.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Cofnięcie Polski do czasów średnowiecza

Co zrobił JP II że nazywa się go wielkim?

Kochał wszystkich ludzi, nawet takich mało kumatych.

jestescie slawni w polowie kraju juz... jaskiniowcy

Pedziów tez kochał?

tak ciebie również, ale tylko platonicznie jak ojciec syna

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama