Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w powiecie cieszyńskim. Nowe zasadyWszystkie informacje dotyczące nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej świadczonej przez Szpital Śląski w Cieszynie pacjenci mogą uzyskać pod numerami telefonów: 33 852 56 23 oraz 664 909 638. Mieszkańcy pozostałych gmin (Istebnej, Wisły, Skoczowa, Brennej, Chybia, Strumienia i Dębowca) uzyskają pomoc tam, gdzie do tej pory, czyli w placówkach Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego w Wiśle oraz Skoczowie, a w razie konieczności w domu chorego. Taką potrzebę należy zgłaszać pod numerem alarmowym 999 lub 112. - Zobaczymy, jak to będzie funkcjonować. Moim zdaniem, nocna i świąteczna opieka wyjazdowa powinna być w całości realizowana przez pogotowie. To było prostsze dla pacjenta. Wprowadzone zmiany spowodują niepotrzebne zamieszanie - mówi Jan Kawulok, dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego. Jednocześnie zapewnia, że w każdym przypadku można skontaktować się z numerem 999 i to dyspozytor medyczny zdecyduje o rodzaju pomocy. - Nikt nie może być narażony z powodu wprowadzenia tych zmian - dodaje. - Świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w podstawowej opiece zdrowotnej udzielane są w razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, które nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla życia - przypomina Aleksander Brzęska z Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach. - Celem świadczenia jest zapewnienie pacjentowi pomocy w taki sposób, aby następnego dnia rano mógł skorzystać z pomocy swojego lekarza rodzinnego. Przypomnijmy: w stanie nagłego zagrożenia zdrowia należy wezwać pogotowie ratunkowe. Zasady korzystania z pomocy ratownictwa medycznego nie uległy żadnej zmianie.
|
reklama
|
Jan K. - dyszka na miesiąc, dyszka nagrody i jeszcze ogolić szpital który nie ma takiego wypasionego kontraktu jak pogotowie - to ci państwowiec, to ci samorządowiec - BRAWO!!!!
mieliśmy przykład w skali kraju za rządów Kaczorów, mamy przykład lokalny pod dyrekcją Jana K.
A w mojej opinii to teraz będzie lepiej. W szpitalu mają więcej fachowców i lepiej zrobią badania. Natomiast ratownictwo to odrębna sprawa i tym powinno zajmować się pogotowie, a nie łapać dodatkowe fuszki.
a moze wystarczylby apel do pani dyrektor ABC zeby na izbe przyjec dawala wiecej dyzurujacych lekarzy ? I jeszcze jedna refleksja : jaki czlowiek jest w tym systemie niby opieki bezradny !!!!
Pan Babiak nie ma zielonego pojęcia jak to ma funkcjonować.Rację ma "ratownik".Po południu zaden lekarz rodzinny do pacjenta nie jeździ,robi to pogotowie.Teraz należy nastawić się na długie czekanie na Izbie Przyjęć,bo jak 1 lekarz przyjmuje to i tak będą kolejki.A co z odwozami pacjentów?Znowu w środku nocy mają radzić sobie sami?I to nazywa się lepszy standard usług medycznych!!!
Obecny system nas powoli zabija w imię prawa...
Ten stan rzeczy jest fatalny dla mieszkancow tych pieciu gmin z Cieszynem na czele bo teraz osoba ktora w domu w czasie swiat lub w nocy zaslabnie to ma dzwonic do szpitala ....... ???? i co dalej , czy ze szpitala karetka przyjedzie czy powiedza ze nalezy samemu na izbe przyjec przyjechac..? Nie mowiac juz o tym kto bedzie pamietal te nowe numery ,- to jest chore rozwiazanie i bedzie duzo nieporozumienia. Na izbie przyjec cieszynskiego szpitala siedzi sie godzinami bo tam we wszystkich gabinetach z reguly jeden lekarz przyjmuje . Takie ustalenia sa moim zdaniem nieprawne bo kazdy ma prawo w razie naglego wypadku czy choroby np. zawal zadzwonic na nr ratunkowy 112 lub 999 i musi byc mu udzielona pomoc !!! A to co wymyslono to jedna wielka bzdura ktora bedzie zbierac straszne żniwo a tu chodzi o ludzkie zycie ! Należałoby sie temu sprzeciwic i w mediach centralnych nagloscnic !!
Tylko trzeba mieć!!! odpowiedniego przewodniczącego
tylko one uratować mogą nasz kraj przed klęską dobrobytu i wstawiennictwo naszego ukochanego śp. św. Lecha K.!...
Macie w pogotowiu Związki Zawodowe? jak tak to w czym problem? trzeba się postawić! a nie godzić na wszystko i nie wierzyć w bajki dyrekcji że nie ma na to na to na tamto itp.
Współczuje Ratownikom Medycznym z wielu powodów mianowicie za tak odpowiedzialny zawód takie marne wynagrodzenie z tego co wiem i tak wszystko w karetce oni robią nie będę się tutaj rozpisywała
Walczcie o lepsze jutro
zgadzam się z tym co piszesz, bo tak jest. Kolej na CPR Cieszyn, po pięknym pączku był już piękny kwiat, teraz z braku wody kwiat wiednie i spewnościa uschnie.....
a wizyty domowe w ramach tej opieki zdarzają się sporadycznie - mówi Dariusz Babiak, rzecznik prasowy Szpitala Śląskiego.
BO KARETKI SYSTEMOWE RATOWNICTWA MEDYCZNEGO WYKONUJĄ CZĘSTO PRACĘ ZA LEKARZA ROZINNEGO
Słuszną linię obrała Nasza Władza !
ratunkowe w Cieszynie, przyszła mi na myśl kultowa kwestia z filmu R. Scotta "Blade Runner": "Time to die..." Niestety ta czarna wizja się spełnia... Pogotowie pod dyrekcja Jana K. podzieli los cieszyńskiego szpitala...
W TYM KIERUNKU TO IDZIE
Dodaj komentarz