, niedziela 14 lipca 2024
Mieszkaniec Cieszyna przemycał 280 tys. sztuk papierosów
Specjalnie przycięte i zbite deski tworzyły pustą w środku konstrukcję wypełnioną prawie 14 tys. paczkami papierosów z ukraińską i białoruską akcyzą. fot. ŚOSG Dodaj do Facebook

Mieszkaniec Cieszyna przemycał 280 tys. sztuk papierosów

JM, ŚLĄSKI ODDZIAŁ STRAŻY GRANICZNEJ
Mieszkaniec Cieszyna przemycał 280 tys. sztuk papierosów

W samochodzie dostawczym marki fiat oprócz papierosów funkcjonariusze znaleźli również 21,5 litra alkoholu pochodzącego z nielegalnej rozlewni. fot. ŚOSG


Mieszkaniec Cieszyna przemycał 280 tys. sztuk papierosów

14 tys. paczek papierosów o wartości ponad 120 tys. złotych znaleźli funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w samochodzie mieszkańca Cieszyna. fot. ŚOSG

14 tys. paczek papierosów o wartości ponad 120 tys. złotych znaleźli funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w samochodzie mieszkańca Cieszyna. Papierosy ukryte były w skrytce między specjalnie przyciętymi deskami.
53-latek został zatrzymany podczas kontroli drogowej przez patrol Straży Granicznej na drodze S-1 w okolicach Jasienicy.

Mężczyzna przewoził deski i to właśnie sposób ich ułożenie wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. - Z wyjątkiem wierzchniej warstwy, deski pod nią tworzyły spójną konstrukcję, nie dały się przesuwać – relacjonuje ppłk Cezary Zaborski, rzecznik prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.

Specjalnie przycięte i zbite deski tworzyły pustą w środku konstrukcję wypełnioną prawie 14 tys. paczkami papierosów z ukraińską i białoruską akcyzą o wartości ponad 120 tys. złotych. - 53-latek tłumaczył się, że kupił je na jednym z targowisk we wschodniej Polsce od nieznanych osób i zamierzał je sprzedać z zyskiem. Straż Graniczna podejrzewa, że docelowo miały trafić do Austrii lub Włoch – dodaje Zaborski.

W samochodzie dostawczym marki fiat oprócz papierosów funkcjonariusze znaleźli również 21,5 litra alkoholu pochodzącego z nielegalnej rozlewni.

Mężczyźnie grozi przepadek towaru i wysoka grzywna. Na jej poczet zajęto samochód, którym przewożony był nielegalny towar.
Komentarze: (18)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Do pograniczników-aspóń ze 4 paczki byście posłali,bo nima za co kurzić.

jak gora uczy to wy tez tak jak oni.

wg tradycji "borok=chłop bez kulek"... Pasuje?

to zupelnie normalna i typowa rzecz wiec nie nalezy sie temu dziwic. Juz byl festiwal NA GRANICY to i przemyt Na Granicy jest potrzebny !!!
Polecam obejrzenie filmu polskiego" 3 minuty.21.37"- genialny !!!!!!!!!

Po przeczytaniu kolejnej porcji komentarzy tez chce powiedziec ze poziom gazety mimo tylu redktorow i artykulow wyraznie spadl w porownaniu z czasami poczatkow W.Trzcionki !!!!!! To jest gorzka prawda ze dazeta sie nie rozwija i nic nowego nie wnosi zeby np zaskoczyc OX !! Pomyslcie redaktorzy .............!

borok synek...

już wyjaśniałem kiedyś, pod jakimi pseudonimami,także się ukrywam, nie będę ich wszystkich teraz wymieniał bo jest ich zbyt wiele ale te główne: oszi, synek-...,franek, Jura Odcesty,obywatel C, łoszi, natomiast wiele jest jednorazowych: arbuz, pif paf, plum, baobab, gdyż w głupie rozmowy szkoda wikłać swoje nazwisko...

staram się być uczciwy, może nie zawsze mi to wychodzi w sprawach bardziej złożonych ale tu mądrość przychodząc mi w sukurs, wszystko rozstrzyga...
ps mądrość nie ma właściciela ale można ją wybrać...

czy straż graniczna liczy wartość przemytu w cenach detalicznych, żeby dostać wyższe premie? Takie mam wrażenie, a przeciez ten biedny przemytnik musiałby to sprzedać co najwyżej za połowę ceny?

co tak pełnym nazwiskiem się podpisuje, kiedy potakuje i od innych wtedy się też nazwisk domaga - krytykę umieszcza jako "synek".... Panie Oszelda, nie musi pan być mądry, to nie jest łatwe, ale uczciwość to już tylko od pana zależy.

co tak pełnym nazwiskiem się podpisuje, kiedy potakuje i od innych wtedy się też nazwisk domaga - krytykę umieszcza jako "synek".... Panie Oszelda, nie musi pan być mądry, to nie jest łatwe, ale uczciwość to już tylko od pana zależy.

...

poziom gazety niższy, niż za Wojtka Trzcionki, to widać, to czuć...

Może lepiej mniej ale lepszej jakości? To tak życzliwie. Oddany czytelnik.

na oxie piszą to samo... kiedyś nie dublowaliście się. Panei redaktorze! Mieliście wyższy poziom i nie robiliście przedruków. Powróćcie do jakości, a nie jak ox który przedrukowuje co popadnie. Widzę że i Wy się staczacie, co tu czytać?

Jasne mieli nosa,acha.Mieli pewnie cynka.

na stu małolatów z trawą - taka jest statystyka naszych dzielnych mundurowych...

wiązać koniec z końcem

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama