, sobota 13 lipca 2024
Jak pomóc powodzianom
Na Śląsku Cieszyńskim powódź się skończyła, lecz w innych regionach walka z wielką wodą wciąż trwa. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Jak pomóc powodzianom

ER
Na Śląsku Cieszyńskim powódź się skończyła, lecz w innych regionach walka z wielką wodą wciąż trwa. I zbiera dużo większe żniwo niż w powiecie cieszyńskim. Powodzianie czekają na każdą pomoc!
Poniżej publikujemy informacje w jaki sposób możemy pomagać powodzianom.

Polski Czerwony Krzyż
Pieniądze można wpłacać na konto nr 93 1160 2202 0000 0001 6233 5614 z dopiskiem „Powódź 2010”.

Caritas Polska
Możemy pomóc powodzianom wysyłając smsa o treści „Pomagam” pod nr 72 052 (2,44 zł z VAT) lub wpłacając dowolną kwotę bezpośrednio na konto Caritas Polska, ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa, PKO BP SA 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 z dopiskiem: „Powódź Południe”.

Powódź 2010 - Pomoc dla Podbeskidzia
Organizator akcji: Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej. Numer subkonta w ALIOR Bank SA 74 2490 0005 0000 4600 3305 8440 z dopiskiem: „Pomoc dla powodzian”.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Skoczowie
Wszyscy, którzy chcieliby wspomóc powodzian mogą przynosić dary - ul. Morcinka 18, tel. 33-853-34-52, w godz. 7.00-15.00 (pon.-czw.) i 7.00-16.00 (pt.). Będą też dyżury czwartek 27 maja do godz 20.00, sobota 29 maja w godz. 9.00 - 14.00 . W godzinach dyżuru będą przyjmowane wnioski o pomoc od osób poszkodowanych oraz pomoc rzeczowa dla powodzian. Aktualne informacje będą umieszczane na stronie internetowej ośrodka: www.ops.skoczow.pl.

Wisła dla powodzian
Wisła organizuje zbiórkę darów dla powodzian z Bierunia. Pilnie potrzebne są przede wszystkim: środki czystości, hermetycznie zamknięte artykuły spożywcze, nowe odzież i obuwie, kołdry i koce, pampersy, kalosze i inne przedmioty praktycznego, domowego użytku. — Prosimy jednak aby przekazywane powodzianom rzeczy były czyste i najlepiej nie używane, tak aby nadawały się do natychmiastowego użytku - bez potrzeby czyszczenia i prania — informuje Paweł Brągiel ze Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Wisły „Imko Wisełka”. Dary zbierane są przy ul. Wyzwolenia 59 (Tartak Nowa Osada) do piątku. Tego samego dnia od godz. 14.00 do 19.00 dary można oddawać w OSP Centrum, Jawornik, Czarne i Malinka. Osoby, które posiadają busy i większy transport, mogące bezpłatnie przetransportować zebrane rzeczy proszone są o kontakt pod nr kom. 502-64-8 5-01.
Komentarze: (41)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

tak...w szczególności jak wpłacicie na Caritas lub na Podbeskidzie to potrzebujący z powiatu cieszyńskiego "zobaczą" pomoc....fulumulu.

,,Klęska żywiołowa w rozumieniu Ustawy o stanie klęski żywiołowej z 18 IV 2002 r.

Art. 3. 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

1) klęsce żywiołowej – rozumie się przez to katastrofę naturalną lub awarię techniczną, których skutki zagrażają życiu lub zdrowiu dużej liczby osób, mieniu w wielkich rozmiarach albo środowisku na znacznych obszarach, a pomoc i ochrona mogą być skutecznie podjęte tylko przy zastosowaniu nadzwyczajnych środków, we współdziałaniu różnych organów i instytucji oraz specjalistycznych służb i formacji działających pod jednolitym kierownictwem''
Tyle ustawa, a Donald i tak będzie z uporem twierdził, że to co się dzieje to nie klęska...

Donald też pół roku z uporem twierdził, że nie ma w kraju kryzysu.

do przedmówców:
po co te krzywe teksty? PISzecie, żeby PISać, a nic z tego nie wynika. Po 1997 roku rządziły wszystkie partie w najróżniejszych konfiguracjach i nic nie zrobili w sprawie poprawy bezpieczeństwa hydrologicznego (no,no, tylko mi nie piszczcie, że chcieli, ale nie mogli, bo coś tam). A teraz myślicie, że jak wprowadzi się stan klęski żywiołowej to nagle się wszystkim poprawi :D

Wystarczy nam rozsądnym w zupełności, że premier jeździł po cieknących wałach i jak sam batiuszka Putin wykazując przy tym ojcowską troskę dla powodzian. Jednocześnie grożąc do kamery tym co coś spieprzyli.

Dlaczego uważasz, że jak ktoś krytykuje PO, to musi być sympatykiem PIS??? A co do stanu klęski żywiołowej, po co funkcjonuje taki zapis? Co musiałoby się stać żeby ogłosić taki stan? Stan wody w Wiśle 15m? czy to, co sie dzieje obecnie, to jeszcze za mało? Jeżeli to martwy przepis, to go zlikwidować, a nie drażnić ludzi.

ale piszecie banialuki , aż się tego nie chce czytać...... jak macie pisać takie głupoty lepiej w ogóle nie piszcie.....

stanu klęski żywiołowej wprowadza się nie po że gawiedź sobie tego życzy (aczkolwiek pewnie donek by tak zrobił, tylko że sondaży nie opublikowano), ale po to żeby uruchomić pewne procedury ułatwiające ratowanie ludzi, oczywiście jeżeli sobie w obecnym stanie prawnym służby nie mogą już poradzić. Cały krzyk o 'stan klęski żywiołowej' bierze się stąd, że w w tym czasie nie może być prowadzona kampania wyborcza, czyli wybory prezydencie musiały by być przeniesione, co byłoby na rękę pisioriom i innym, bo teraz tv non stop pokazuje donka i komorowskiego na wałach i przy łopatach, a o jarku zapomina.

Do majstra i pozostałych typków ! tu chodzi o konkretną pomoc finansową dla powodzian a nie pieprzenie o Ustawach i wymądrzanie się !

to obelga dla Ziemi Cieszyńskiej !

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie (w Polsce) jest tylu idiotów....."
Stanisław Lem

WIŚLANIE DLA POWODZIAN!

Mieszkańcy Bierunia wymagają natychmiastowej pomocy dlatego organizujemy zbiórkę darów dla powodzian!
Pilnie potrzebne są przede wszystkim:
 Środki czystości
 Hermetycznie zamknięte artykuły spożywcze,
 Odzież i obuwie (nowe),
 Kołdry i koce, pampersy,
 Kalosze i inne przedmioty praktycznego, domowego użytku
Prosimy jednak aby przekazywane powodzianom rzeczy były czyste i najlepiej nie używane, tak, aby nadawały się do natychmiastowego użytku (bez potrzeby czyszczenia i prania).

Cały czas dary zbierane są przy ul. Wyzwolenia 59 – tartak nowa osada do piątku 28 maja.

piątek 28 maja od 14.00 do 19.00 w siedzibach:
OSP Centrum,
OSP Jawornik
OSP Czarne
OSP Malinka

Osoby, które posiadają busy i większy transport mogące bezpłatnie przetransportować zebrane rzeczy proszone
są o kontakt 0 502 648 501

NIE ZBIERAMY PIENIĘDZY TYLKO POMOC RZECZOWĄ!

to się zaraz wszystkim potrzebującym poprawi. Kościół nie odczuwa pośpiechu,oddacie potem.

Tobie pod czapką też się poprawi?

bo ja w głupoty nie wierzę. Tobie też się nie poprawi ale że głupi jesteś to będziesz myślał że jednak masz dzięki temu lepiej.

Pewnie wiesz co ci dolega.

Wisła Skoczów zbierają dary a Cieszyn jak zwykle nic!!!!!!!!!!!

Choćby się zesrał

Jak mu posuniesz babe, to Cię zwyzywa, ale jak "auto" mu uszkodzisz, to Cię zabije :)

Rząd zwleka z ogłoszeniem stanu klęski żywiołowej. A ja się pytam – jeśli to nie jest klęska żywiołowa, to co nią jest, do cholery?! Połowa kraju jest nią dotknięta, podtopione zostały duże miasta i małe wsie, zginęli ludzie, straty będą liczone w miliardach euro, a pan premier nie kwapi się z wprowadzeniem stanu klęski żywiołowej. Co jeszcze musiałoby się stać, by do świadomości Donalda Tuska dotarła konieczność podjęcia tej decyzji? Ile jeszcze miast ma być zalanych, ile gospodarstw rolnych ma zostać zniszczonych, ile wałów przerwanych?
Zastanawiam się dlaczego premier nie korzysta z tego skutecznego narzędzia pomocy ludziom? Jakie są przyczyny tego ociągania się we wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej? I nie dopuszczam do siebie myśli, że jedynym powodem jest chęć jak najszybszego przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Nie chce mi się wierzyć, że Donald Tusk nie chce podjąć tej decyzji, bo obawia się, że każdy kolejny tydzień pozostawania Bronisława Komorowskiego w roli głowy państwa oddala go od perspektywy zwycięstwa.

widać, że nie orientujesz się, co to jest stan klęski żywiołowej i co jego wprowadzenie daje - np. możliwość wprowadzenia godziny policyjnej czy rekwizycji dóbr. Tylko to nikomu niepotrzebne, w akcji powodziowej nie pomoże. Oczywiście ogłoszenie stanu klęski żywiołowej byłoby na rękę Bronisławowi Komorowskiemu, jego elektorat byłby liczniejszy podczas ewentualnej drugiej tury wyborów w październiku. Tyle, że w przeciwieństwie do Kaczyńskiego i PiS-u (vide: media publiczne - TVP, Polskie Radio, Rzeczpospolita) Donald Tusk nie stara się wykorzystywać zasobów i możliwości państwa dla korzyści partii politycznej. Jeśli dalej nie rozumiesz, przeczytaj jeszcze raz. Z Panem Bogiem. Ojciec V-ce Dyrektor.

Kazdy moze sie wypowiedziec i jesli ktos nie chce niech nie czyta. Mnie osobiscie razi wszechobecna kampania wyborcza no ale moze taka jest rzeczywistosc. Zgadzam sie ze jest zapis o klesce zywiolowej i uwazam ze sa podstawy do jego ogloszenia przynajmniej na ograniczonym terenie - rzadzacy uwazaja inaczej no ale pewnie jest cos o czym nie wiem o powodzi. Z tego co pamietam z 97 roku sama powodz i woda to nie koniec problemu. Potem przychodzi zagrozenie epidemiologiczne. Czy pamietacie tamten smrod na zalanych terenach? No ale widac ze samorzady sobie poradza i nie potrzebna jest pomoc panstwa. No tak tylko po co do ch... potrzebna ta cala zbiorka na ktora takze sie zrzuce odliczajac to w przyszlym roku od podatku. Kazdy ma swoje poglady, ja takze. Wnioski kazdy moze wyciagnac sam.

pozdrawiam wszystkich

Organizacje społeczne działające w Cieszynie Mnisztwie tez organizuja pomoc dla ludzi,którzy tego potrzebują.A wię 5 czerwca 2010 (sobota)w OSP Cieszyn-Mnisztwo od godz.9.00-18.00 bedzie zbiórka darów
-odzież,koce,ręczniki,obuwie gumowe
- ~środki czystosci i higieny,
-żywno~ść długoterminowa(konserwy,makarony,cukier,słodycze).
Rzeczy beda przekazane do miejsca,które wskaże Urząd Wojewódzki.
Za każdy dar serdecznie dziękujemy.
Macierz Ziemi Cieszyńskiej Koło Mnisztwo,Koło Gospodyń Wiejskich,Kółko Rolnicze i Ochotnicza Straż Pożarna Cieszyn Mnisztwo.

wyluzujcie, donek z ekipą popłynie razem z powodzią. I tyle go będziemy widzieli

dziękujemy za premiera Tuska - prosimy o prezydenta Komorowskiego

czy wasze koło wspólpracuje z Caritas?

proszę pana/pani, i jest między nami bardzo fajna keta

niż kasę do Caritasu

finansujesz księdzu Merca

żyje z twych wdowich grosików

w kiesie pełnej - nigdy nie dość

się pod figurą , a diabła i zawiść maja za skórą

i bliźniemu kij w oko wtyka

to jeszcze gosposię maca

Po pierwsze wprowadzenie stanu klęski żywiołowej nie powoduje rozszerzenia katalogu służb, inspekcji i straży niosących pomoc na terenach powodziowych. Takie podmioty jak Straż Pożarna, Policja i wojsko będą działać przy usuwaniu skutków powodzi bez względu na to czy stan klęski żywiołowej zostanie ogłoszony czy też nie.

Ustawa mówi, że kierujący działaniami prowadzonymi w celu zapobieżenia skutkom klęski żywiołowej lub ich usunięcia współpracują ze społecznymi organizacjami ratowniczymi, charytatywnymi, stowarzyszeniami, fundacjami działającymi na obszarze ich właściwości. To też nie jest żadna nowość, ponieważ taka współpraca i tak odbywa się zawsze i nie trzeba dla jej zaistnienia wprowadzać stanu nadzwyczajnego.

Ograniczy tylko prawa i wolności człowieka i obywatela

Wskutek wprowadzenia stanu klęski żywiołowej organy władzy mają prawo nakazać osobom fizycznym, osobom prawnym lub jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej wykonywanie pewnych czynności lub świadczeń.

Odbywa się to w drodze decyzji administracyjnej, a niedostosowanie się do polecenia może skutkować sankcjami karnymi. Taki obowiązek może zostać skierowany wobec niemal każdego podmiotu żyjącego i funkcjonującego na obszarze objętym stanem klęski żywiołowej.

W ten sposób można nakazać osobom wykonania wielu czynności, choćby: poddania się badaniom, leczeniu i szczepieniom ochronnym, stosowania środków ochrony roślin, chroniących środowisko i niezbędnych do zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, zakaz lub nakaz przebywania w określonych miejscach, wskazać określony taki a nie inny sposób przemieszczania się albo wykonywaniu świadczeń polegających m.in. na wykonywaniu określonych prac, pełnieniu wart, wstrzymania prowadzenia działalności gospodarczej, delegowania pracowników do prac pomocowych, udostępnienia lokali pod ewakuację lub przewóz ewakuowanych osób. Nie można też organizować strajków,wieców itp

porozmawiaj z Caritasem

to pokory profanacja**biedny - niech w rynsztoku zdycha**tutaj rządzi wielka pycha**pomyśl o tym, bracie czasem**nim się skumasz z Caritasem

nowy koc przyda się**tylko nie top swej hojności**w bizantyjskim Caritasie

Który napisze najwięcej bzdur powinien choćby proszek kupić dla poszkodowanych, a podejrzliwi niech sami zawiozą jak ich każdy okrada. tyle na ten temat bez zbędnych teorii spiskowych, jak nie chcecie pomagać to włączcie sobie taniec z gwiazdami.

Swoje potrzeby powodzianie mogą wpisywać na portalu tygodnika NIEDZIELA:
http://powodz.niedziela.pl/potrzebuja.php

no cieszyniak pod katowicami to wy tam teraz dobrze sobie żyjecie no no fajnie wam?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama