, niedziela 2 kwietnia 2023
Dwupasmówka przyniesie ulgę
Kierowcy odetchną dopiero jesienią, gdy prace budowlane i remontowe na dwupasmówce zakończą się. fot. WO Dodaj do Facebook

Dwupasmówka przyniesie ulgę

WO/GZC
Teraz stoimy w korkach i przeklinamy, ale wkrótce wreszcie odetchniemy, bo już za kilka miesięcy podróż z Cieszyna do Bielska-Białej będzie trwała zaledwie 15-20 minut.
Dwupasmowa obwodnica Skoczowa to ostatni etap powstającej drogi ekspresowej między stolicą Podbeskidzia a granicą państwa w Cieszynie. W ostatnich latach drogowcy oddali do użytku trzy odcinki między Cieszynem a Skoczowem, Bielskiem i Jasienicą oraz obwodnicę Grodźca. Droga biegnąca wzdłuż Skoczowa miała być gotowa już dawno (inwestycję zaczęto w 2003 roku) jednak przedsiębiorstwo, które ją budowało splajtowało i prace stanęły na dobre.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad musiała zinwentaryzować roboty i dopiero wtedy ogłosiła przetarg na nowego wykonawcę. Wszystkie procedury ciągnęły się prawie dwa lata. W końcu jesienią wykonawca został wyłoniony. Zobowiązał się, że prace przy 5,5-kilometrowej obwodnicy ruszą na wiosnę. Słowa dotrzymał. Od kilku miesięcy prace idą pełną parą. Według zapewnień GDDKiA, dwupasmówka ma być gotowa jeszcze w tym roku. Podróż z Cieszyna do Bielska-Białej będzie wtedy trwała zaledwie 15-20 minut.

Postęp prac najbardziej widoczny jest ostatnio w Harbutowicach, gdzie od ub. tygodnia obowiązuje nowa organizacja ruchu. Zmiany nie oznaczają jednak końca kłopotów. Kierowcy jadący Wiślanką i chcący się włączyć na drogę Bielsko-Cieszyn, skręcają teraz w prawo na nowowybudowane łącznice przed wiaduktem w Harbutowicach. Na górze samochody muszą jednak pokonać prawo i lewoskręty. — Zmiana niestety nie polepsza organizacji ruchu, a wręcz ją pogarsza. Komunikacyjnie czeka nas teraz najgorszy okres — przyznaje Leszek Paprocki, kierownik budowy Konsorcjum Dragados-Polimex-Mostostal SA.

Prace remontowe prowadzone są też na starej dwupasmówce przed Cieszynem. Remont nawierzchni trwa na 7-kilometrowym odcinku drogi, w związku z czym ruch odbywa się tylko jednym pasem. Niestety z tego powodu przed przejściem granicznym tworzą się ogromne kolejki tirów. Będzie tak do jesieni.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ale chyba jednak warto poczekać :)

Dyć to się nie godzi! Po co nóm dwupasmówka jak lepszo byłby cztero! Niech kiery pójdzie po rozum do głowy i niech dycki bydóm cztery pasy.

firma splajtowała? wcale nie. ci sami ludzie pod inną nazwą.
piękna nasza polska cała......

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama