, piątek 2 czerwca 2023
Dębowiec wśród najpiękniejszych wsi województwa śląskiego
- Mam ogromną satysfakcję z otrzymanego wyróżnienia - mówi Tomasz Branny, wójt gminy Dębowiec. fot. Remigiusz Jankowski Dodaj do Facebook

Dębowiec wśród najpiękniejszych wsi województwa śląskiego

AGNIESZKA KACZMARCZYK, mat. pras.
Dębowiec to jedna z najpiękniejszych wsi w województwie śląskim! Wśród trzydziestu miejscowości rywalizujących ze sobą w ósmej edycji konkursu \"Piękna wieś województwa śląskiego\" zajął drugie miejsce. Dzięki temu miejscowość wzbogaciła się o 10 tys. złotych.
W sierpniu komisja konkursowa powołana przez marszałka województwa śląskiego odwiedziła każdą z miejscowości biorących udział w konkursie. Oceniała estetykę i dbałość o zachowanie krajobrazu kulturowego i przyrodniczego. Sprawdzała zaangażowanie społeczności lokalnej w działania na rzecz wsi i zwracała uwagę na zachowanie i rozwój jej tożsamości (historię, kulturę, tradycję). Każda z miejscowości przygotowała też prezentację na swój temat.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz ogłoszenie wyników odbyło się 22 września w sali Sejmu Śląskiego. Wśród 30 miejscowości Dębowiec zajął drugie miejsce (lepsze okazała się jedynie położona niedaleko Wodzisławia Śląskiego Syrynia). Dzięki wyróżnieniu miejscowość wzbogaciła się o 10 tys. złotych. - Mam ogromną satysfakcję z otrzymanego wyróżnienia. To dla mnie bardzo ważne, aby promować naszą gminę, a to doskonała okazja ku temu - mówi Tomasz Branny, wójt gminy Dębowiec, który wspólnie z Romanem Kłodą, sołtysem Dębowca, odebrał wyróżnienie.

Branny przekonany jest, że sukces ten na pewno przyczyni się do zwiększenia zainteresowania gminą, a otrzymana nagroda pozwoli na zrealizowanie kolejnych pomysłów.


- Cieszę się, że udało nam się odpowiednio zaprezentować uroki i atrakcje naszego Dębowca. Uważam, że nagroda ta, to efekt niewątpliwych walorów krajobrazowych, oraz w dużej mierze inwestycji wykonanych przez nas w ostatnich latach - mówi Błażej Żebrok, odpowiedzialny w dębowieckim urzędzie za promocję i pozyskiwanie środków unijnych, który był inicjatorem zgłoszenia gminy do konkursu.
Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dębowiec najpiękniejszy. Trzymajcie mnie, bo chyba padnę z wrażenia.

jak poseł K. reperował podsufitkę w swoim nieposelskim wtedy jeszcze autku podziurawioną obcasami branych jak leci siurek... Brawa dla kogucika.

i nikomu nie trzeba tłumaczyć, o co chodzi...

Oświecić się Ciebie chyba już nie da, a na pewno szkoda czasu. Twoja kreatywność przy wymyślaniu nicka już wiele mówi, więc nie ma Cię co zmuszac do dalszego przegrzewania czoła. Adasiowi już dajcie spokój. Już go robaki zjadły, a że narobił tyle dziadostwa co narobił...

Będę pisał na każdym forum dopóki ten błazen Kopeć nie przegra wyborów! Zagłosujcie na każdego, tylko nie na tego nieroba! Całe cztery lata nic, a teraz się będzie lansował! Totalny hipokryta. Żadnych konkretów, tylko kłamstwa i ............. zdjęcie z przed 8 lat!!!!!!

Przypominam,że zaczął wójt A.Brudny !!

no widzisz: cudze chwalicie, swego nie znacie... Widać osoby z zewnątrz potrafiły ocenić wioskę obiektywnym okiem i ją docenić.
A do wiadomości staw jest zbiornikiem sztucznym. I kogo to obchodzi co jest czyją własnością, albo za czyjej kadencji coś wybudowano. W drugim akapicie chyba wyraźnie napisali co było oceniane.

no właśnie, bez pracy nie ma kołaczy, a Dębowiec jest wyjątkiem potwierdzającym tę regułę. Nie mam bladego pojęcia, co oprócz naturalnych stawów, pięknie wyremontowanego dworu Dębowiec (za prywatne pieniądze) i fontanny solankowej, wybudowanej jeszcze za poprzedniego wójta, mogło się w tej wiosce spodobać... Może ktoś mnie oświeci?

gratulacje. bez pracy nie ma kołaczy.

Dębowiec ukradł nam tytuł

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama