, piątek 8 grudnia 2023
Cieszyn: woda zdrożeje, ale tylko o ok. 1%
- Planowana inflacja wynosi 2,3 proc., woda podrożeje o niewiele ponad 1 proc. Powinniśmy być z tego zadowoleni - podsumował burmistrz Mieczysław Szczurek (pierwszy z prawej). fot. Katarzyna Koczwara Dodaj do Facebook

Cieszyn: woda zdrożeje, ale tylko o ok. 1%

KK
Na wtorkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Cieszyna radni przyjęli m.in. uchwałę w sprawie zatwierdzenia taryfy na zbiorowe zaopatrzenie w wodę. Zanim jednak podjęli decyzję, doszło do przepychanek słownych.
Przysłowiową kością niezgody okazała się autopoprawka burmistrza Szczurka do projektu uchwały związanej z przyznawaniem dotacji na sport. Radni klubów koalicyjnych dyskutowali nad nią podczas spotkania poprzedzającego sesję. Opozycja oburzyła się, że o autopoprawce dowiadują się bezpośrednio na sesji. - Na takim spotkaniu nie powinny być przekazywane istotne materiały dla dzisiejszej sesji. Te materiały powinny być przekazane wszystkim radnym w jednakowym czasie – powiedziała Alicja Wlach.

- Mam nadzieję, że to wszystko się dotrze, poukłada i kolejne sesje będą prowadzone bardziej rzeczowo - podsumował dzisiejszą sesję Bolesław Zemła, przewodniczący rady. - Radni wymieniali poglądy między sobą, głosowanie pokazało jednak, że potrafili przezwyciężyć wszystkie spory - zauważył Mieczysław Szczurek, burmistrz Cieszyna.

Wszystkie projekty uchwał w kształcie przygotowanym przez burmistrza zostały dziś zaakceptowane przez radnych, łącznie z autopoprawkami, które zaproponował. - Radni, którzy są członkami komisji sportu, będą mieć wpływ na to, kto dostanie dotację - wyjaśnia przewodniczący rady.

Rada przyjęła także uchwałę w sprawie zatwierdzenia taryfy na zbiorowe zaopatrzenie w wodę. - Planowana inflacja wynosi 2,3 proc., woda podrożeje o niewiele ponad 1 proc. Powinniśmy być z tego zadowoleni - podsumował Mieczysław Szczurek. Tym samym za 1 metr sześcienny dostarczanej wody będzie trzeba zapłacić 4,24 zł netto (4,58 zł brutto – przy uwzględnieniu zmiany stawki VAT z 7 proc. na 8 proc.).
Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ktoś tu nie umie liczyć albo ludziom wciska ciemnotę. Do tej pory m3 wody kosztuje 4,15 zł netto. Po podwyżce o 1% wychodzi 4,19 zł, to skąd u nich wyszła cena 4,24 zł netto. To oznacza, że podwyżka jest o 2,2%.

ale nie ma pana, który by egzekwował prawo, tzn. płukanie hydrantów po awariach/robotach, co jest zasranym obowiązkiem wzc. bo i po co, skoro odbiorca odpuszczając kilkadziesiąt litrów do ścieków - nabija kapsę wodociągom. nieważne też, że pranie, które nie zdążyło się wyprać - trzeba wyciepać, albo prać od nowa kilka razy. nie pomagają żadne prośby i groźby. za każdym razem ten sam bajzel. aaaaaa, mamy nowego burmistrza, może on się tym zajmie. chyba poślę mu fotki (mam już 3) tego gnoju. albo też zaproszę go na kawę przy następnych robotach na wodociągach.

Nie głosujcie na Kaczyńskiego bo benzyna będzie po 5 złotych. Ludzie zagłosowali na Kaczyńskiego, benzyna nie była po 5 złotych. Dwa lata temu zagłosowali na Tuska - mamy benzynę prawie po 5 złotych a LPG po 2,50 (jak nie więcej).

proponuje przeczytać wywiad ze Szczurkiem na OX, a później zapraszam do dyskusji Wesołych Świąt:)

się uśmiecha i myśli: idą święta a tu jakaś Panorama bzdury pisze zamiast w duchu katolickim żłożyć życzenia świąteczne, to napewno żgorzkniały Olgierd

czyli wdc po przyjazne miasto ta sie spotykają bo lubią przebywać w swoim towarzystwie? kto jest w komisjach zastanów się i kto jest przewodniczącym i zastępcami w radzie?

nawet jeszcze klubów nie ma wiec nie może byc koalicji

a kto jest w końcu wiceburmistrzem i jaka jest większość koalicyjna?

nie ma koalicji? a to co jest? śmiech na sali... czego to ludzie nie wymyśla ... czyli głosują trzy kluby za i to tylko zbieg okoliczności?

pani redaktor prosze nie wprowadzac czytelników w błąd, "klubów koalicyjnych nie ma, bo nie ma żadnej koalcji

z tą podwyżką wody o 1% jest jak z pobieraniem podatku "od psa"-koszty jego pobierania są wyższe jak wpływy,ale był "lansowany" przez byłego burmistrza z uporem maniaka...(kilkanascie razy zadałem burmistrzowi pytanie o koszty uzyskania w/w podatku ,i o wpływy z niego-jednakże ani razu nie odpowiedział...)
tak samo jest z podwyżką wody-więcej będa kosztowac powiadomienia....

Aby Bóg w swojej nieskończonej dobroci,zobaczył że jego polski lud wybrany ma już dość wody w tym roku

dlaczego tego nie uczą w szkołach>
Dlaczego UŚ nie zmienia orientacji, jak chłopcy, ale w pozytywnym kierunku, nie dewiacyjnym...?

i wciąż mało, pracują całe pokolenia Polaków i wciąż ....
pana prezesa ... DZIADOSTWO ...?

start od podwyżek a nawet jeszcze nie zaczął się Nowy Rok ...?
BRAVIMISO panie przewodniczący ...!
Strach pomysleć, co będzie po NR...?

Jeżeli ma zdrożeć tylko o 1% to po co ta podwyżka? Zostawić starą cenę - szkoda pieniędzy na druki.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama